yellowde

هوشمند سازی ویلا در فشم، میگون و دربندسر در سال 1403

هوشمندسازی ویلا در فشم

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

همانطور که می‌دانید فشم یکی از مناطق خوش آب وهوا در مجاورت استان تهران است. بسیاری از افراد برای گذراندن آخر هفته و تعطیلات به این منطقه خوش آب و هوا می‌روند. فشم، میگون،دربندسر، باغ‌شهری در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی شهر تهران است. این شهر عموماً کوهپایه‌ای و سردسیری است و هوای آن در بهار و تابستان معتدل و در زمستان و پائیز بسیار سرد و پربارش است. امروز می خواهیم برای آن دسته از عزیزانی که در این مناطق ویلا دارند موضوع جذاب هوشمند سازی ویلا در فشم، میگون و دربند سر را بررسی کنیم.

 

بررسی مناطق فشم، میگون و دربند سر

بارش سنگین برف در زمستان منجر شده تا در قسمت شمالی این شهر سه پیست اسکی شمشک، دربندسر و دیزین به ‌وجود آید. این پیست‌ها سالانه میزبان افرادی هستند که در فصل زمستان برای اسکی به آنجا می‌روند. بنابراین تعدد هتل‌ها و ویلاها در این مناطق بسیار زیاد است. علاوه بر گردشگران، بسیاری از افراد هم در این مناطق، ویلاهای شخصی خود را دارند که برای تعطیلات و گذراندن اوقات خوش با عزیزانشان از آن استفاده می‌کنند.

با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی و جاذبه‌های گردشگری در فشم،میگون و دربندسر و … ما شاهد ساخت و سازهای بالایی هستیم. اکثر ساختمانها در این مناطق با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی به صورت ویلایی ساخته می‌شوند تا پاسخگوی نیاز افراد باشند.

مناطقی مانند فشم،دربندسر، میگون و شمشک و… نیز از این قاعده مستثنی نیستند. هر ساله چه در فصل تابستان و چه در فصل زمستان میزبان گردشگران زیادی هستند.

با توجه به ساخت وسازهایی که روزانه در این مناطق شاهد هستیم، نیاز به هوشمند سازی در این ساختمان‌ها مطرح می‌شود. ما در این مقاله سعی داریم تا کمی از ویژگی‌ها و مزایای که هوشمند سازی ساختمان در فشم و دربندسر چه برای سازندگان ومالکان و چه کاربران این ساختمان‌ها دارد، صحبت کنیم.

 

مزایای هوشمند سازی در فشم و دربندسر

قابلیت کنترل از راه دور

یکی از مهم‌ترین مزایای هوشمند سازی در این مناطق قابلیت کنترل از راه دور است. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم اکثریت مردم برای گذراندن تعطیلات به این مناطق می‌روند. بنابراین هوشمند سازی ساختمان آپشنی را در اختیارشان قرار می‌دهد تا قبل از رسیدن به ویلایشان تمام شرایط برای لذت بردن از تعطیلات برایشان فراهم شود.
برای مثال خانواده‌ای قصد گذراندن تعطیلاتشان برای چند روز در فصل زمستان را دارند. این خانواده به محض رسیدن با سرمای بسیار زیادی در داخل ویلا روبرو می‌شوند. حداقل یک روز زمان می‌برد تا ویلا به گرمای مطلوبی برسد. یکی از از آپشن‌هایی که هوشمند سازی ساختمان در اختیار این خانواده قرار می‌دهد این است که می‌توانند یک روز قبل سیستم گرمایش ویلا را از راه دور و از طریق موبایل خود روشن کنند. این خانواده به محض رسیدن به ویلا با خیال راحت می‌توانند از لحظات باهم بودنشان در یک فضای مطلوب ودلنشین لذت ببرند.
برای استفاده از استخر هم می‌توانند به راحتی از روز قبل تصفیه آب استخر را روشن کنند.

ایجاد راحتی و آسایش

یکی از مهم‌ترین مزایایی که هوشمند سازی ساختمان در این منطقه دارد ایجاد راحتی وآسایش برای کاربر است. هوشمند سازی ساختمان با آپشن‌هایی که در اختیار کاربران خود می‌گذارد باعث ایجاد راحتی و آسایش برای ساکنین می‌شود.سیستم کنترل از راه دور روشنایی ساختمان، سرمایش و گرمایش ساختمان، سیستم امنیتی ساختمان و … همگی به کمک کاربر خود می‌آیند تا نهایت آسایش را در داخل ساختمان خود تجربه کنند.

تاچ پنل‌ها هم علاوه بر زیبایی بصری که دارند با کارایی متعددی که دارند باعث می‌شوند تا کاربر طعم راحتی و آسایش را در خانه هوشمند خود تجربه کند.

 

مزایای هوشمند سازی در فشم و دربندسر

ایجاد ارزش افزوده برای ساختمان

هوشمند سازی ساختمان باعث ایجاد ارزش افزوده برای ساختمان می‌شود.سازنده ساختمان برای اینکه بتواند ساختمان را با قیمتی بالاتر و در زمان کوتاهتری به فروش برساند به راحتی می‌تواند با هوشمند سازی ساختمان خود به این هدفش برسد.در بازار داغ رقابت بین معماران و سازندگان در این منطقه هرکدام به دنبال راهی هستند تا بتوانند به راحتی ساختمان خود را از دیگری متمایز کنند. در چنین بازاری هوشمند سازی به کمکشان می‌آید تا به راحتی بتوانند به این مهم دست یابند.
هوشمند سازی ساختمان علاوه بر ایجاد ارزش افزوده برای سازندگان برای ساکنین هم ارزش افزوده ایجاد می‌کند. با کاهش مصرف انرژی،کاهش قبوض مصرفی،مدیریت بهینه ساختمان، هزینه‌ای که برای هوشمند سازی می‌شود در مدت کوتاهی برمی‌گردد.

کاهش مصرف انرژی

سیستم هوشمند سازی ساختمان باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان می‌شود. همین امر باعث افزایش محبوبیت استفاده از این سیستم در ساختمان‌ها می‌شود. در این سیستم با استفاده از سنسورهای حرکتی و دستگاههای متعدد، رفت و آمدها در ساختمان کنترل می‌شود. سیستم سرمایش و گرمایش،سیستم روشنایی و غیره در صورت عدم حضور افراد خاموش می‌شوند.همین امر باعث کاهش مصرف انرژی و بالطبع هزینه‌های جاری در ساختمان می‌شود.

کاهش هزینه‌های مصرفی و مدیریت بهینه ساختمان

با استفاده از سیستم هوشمند سازی ساختمان وهمینطور سنسورهای حرکتی، مصرف انرژی به صورت بهینه کاهش پیدا می‌کند،در نتیجه هزینه‌های مصرفی ساختمان نیز کاهش پیدا می‌کند.

افزایش امنیت ساختمان

افزایش امنیت ساختمان،یکی از بزرگترین مزایا و ویژگی‌هایی است که هوشمند سازی ساختمان در اختیار کاربر خود می‌گذارد.
رصد و کنترل ویلا در هر ساعتی از شبانه روز و از هر کجای دنیا باعث می‌شود تا کاربر خیالش از بابت امنیت ساختمان خود راحت باشد. استفاده از آیفون تصویری هوشمند، قفل هوشمند و سیستم امنیتی هوشمند همگی کمک می‌کنند تا امنیت ساختمان در بالاترین حد خود باشد.

جمع بندی موضوع هوشمند سازی ساختمان در فشم

با توجه به ویژگی‌ها و مزایای هوشمند سازی در فشم و دربندسر باید این نکته را هم اضافه کرد که پروسه‌ی هوشمند سازی ساختمان در این مناطق بسیار راحت است و نیاز به کار سخت و پیچیده‌ای ندارد. اگر کارفرما درخواست هوشمند سازی به صورت سیمی را داشته باشد در طول ساخت پروژه و قبل از دیوار چینی بهترین زمان برای جاگذاری لوله‌ها وسیم کشی هوشمند سازی است.

در ادامه در مورد هزینه ی هوشمند سازی  ویلا در شهر فشم و دربندسر باید گفت که هزینه هوشمند سازی با توجه به آپشن های درخواستی کارفرما متغیر است. هزینه هوشمند سازی برای یک  ویلای دوبلکس با آپشن سیستم سرمایش و گرمایش، سیستم روشنایی و سیستم امنیتی چیزی حدود 1500 دلار می شود. با اضافه شدن آپشن های مختلف بالطبع هزینه هوشمند سازی نیز افزایش خواهد یافت.

اگر شما هم قصد هوشمند سازی ویلای خود در فشم و میگون و دربندسر و شهرهای اطراف را دارید به راحتی می‌توانید با کارشناسان شرکت گوزن زرد تماس بگیرید. برای بازدید از شوروم و همینطور تست محصولات از نزدیک می‌توانید به دفتر شرکت در شهر فشم مراجعه کنید. کارشناسان فنی شرکت گوزن زرد از ابتدای مسیر در کنار شما هستند تا شما با خیال راحت بتوانید نسبت به هوشمند سازی ساختمان خود اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت