yellowde

هوشمند سازی ساختمان در کرمان

هوشمند سازی ساختمان در کرمان

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

در دهه‌های اخیر هوشمند سازی ساختمان به شدت در بین افراد جامعه محبوبیت پیدا کرده است. آپشن‌هایی که ساختمان هوشمند در اختیار ساکنین خود می‌گذارد، باعث شده تا هرروز به تعداد افرادی که مشتاق به هوشمند سازی ساختمان خود می‌شوند، افزوده شود.
با پیشرفت تکنولوژی و همینطور نیاز جامعه به افزایش راحتی در زندگی پرهیاهوی شهری، هوشمند سازی ساختمان یکی از ابزاری است که در تحقق این خواسته‌ی جامعه نقش بسزایی ایفا می‌کند.
در سال‌های اخیر، در اکثر نقاط ایران، هوشمند سازی ساختمان رواج پیدا کرده است و شهر کرمان هم از این قاعده مستثنی نبوده است. ما در این مقاله سعی داریم تا کمی بیشتر درباره‌ی هوشمند سازی ساختمان در کرمان صحبت کنیم.

چرا هوشمند سازی ساختمان در کرمان پر طرفدار است؟

همانطور که می‌دانید، شهر کرمان با معماری بی‌نظیر، یکی از شهرهای مهم و تاریخی ایران است. با این حال، مشکلاتی مربوط به ساختمان‌ های این شهر از جمله:

  • مصرف بالای انرژی
  • نبود تجهیزات ایمنی به روز و مدرن
  • نقصان در تأمین نیازهای ساکنان

وجود دارد که این مشکلات باعث شده تا ساکنین آن‌ها به سمت هوشمند سازی ساختمان‌های خود هدایت شوند.

ارزش افزوده هوشمند سازی در ساختمان های کرمان

بنابراین، هوشمندسازی ساختمان می‌تواند به عنوان راهکاری موثر برای بهبود کیفیت زندگی ساکنان و کاهش مصرف انرژی در شهر کرمان مطرح شود. از جمله مزایای هوشمندسازی در شهر کرمان می‌توان به صرفه‌جویی در مصرف انرژی، افزایش امنیت، ارتقاء راحتی ساکنان و بهره‌وری بالاتر اشاره کرد.
اقلیم شهر کرمان نیمه کویری است. شهر کرمان زمستان‌های سردی دارد و همینطور چهارمین مرکز استان مرتفع ایران به شمار می‌رود. ارتفاع بالای این شهر باعث به وجود آمدن اعتدال نسبی، نسبت به سایر شهرهای با اقلیم نیمه کویری ایران شده‌است. با توجه به اقلیم کرمان می‌توان از انواع سیستم‌های هوشمند برای ایجاد راحتی و آسایش ساکنین آن در این استان استفاده کرد.

مزایای هوشمند سازی ساختمان در کرمان

قابلیت کنترل از راه دور

سیستم خانه هوشمند به کاربر این امکان را می‌دهد تا تجهیزات خانه خود را به راحتی و از طریق موبایل و از راه دور کنترل کند.

کاهش مصرف انرژی و بالا بردن بهره وری ساختمان

سیستم خانه‌ی هوشمند با مدیریت مصرف انرژی باعث کاهش مصرف در ساختمان می‌شود. همین مسئله به کاهش قبوض مصرفی منجر می‌شود و در نهایت بهره وری ساختمان افزایش می‌یابد.

ایجاد امنیت در ساختمان

سیستم خانه‌ی هوشمند با بهره گیری از تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته، امنیت ساختمان را تا حد بسیار زیادی تامین می‌کند.

ایجاد ارزش افزوده برای ساختمان

هوشمند سازی ساختمان، هم برای کاربر و هم برای سازنده ساختمان ارزش افزوده ایجاد می‌کند. در دنیای امروزی وبا وجود رقابت بالا بین سازندگان، هوشمندسازی ساختمان آپشنی است که از طریق آن به راحتی می‌توانند ساختمان خود را نسبت به سایر ساختمان‌های منطقه با قیمت بالاتر و در زمان کوتاه‌تری به فروش برسانند. راحتی و آسایش کاربران،کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان ساختمان هم در طولانی مدت باعث می‌شود تا هزینه‌ای که کاربر برای هوشمند سازی پرداخت می‌کند، جبران شود.

ایجاد راحتی و آسایش کاربر در ساختمان

خانه هوشمند با بهره گیری از تکنولوژی و فناوری روز دنیا، راحتی بسیاری برای کاربر خود ایجاد می‌کند. بنابراین با هوشمند سازی ساختمان به راحتی می‌توان به این مهم دست یافت.

انواع سیستم‌های هوشمند جهت استفاده در شهر کرمان

انواع سیستم‌های هوشمند جهت استفاده در شهر کرمان

سیستم سرمایش و گرمایش

یکی از مهم‌ترین سیستم‌ های هوشمند در ساختمان، سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند است. سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند قابلیت کنترل از راه دور را دارد. با تجهیز خانه به سیستم هوشمند سرمایش و گرمایشی، کاربر به راحتی می‌تواند دمای خانه را در هر زمان از شبانه روز و از هر نقطه از کره‌ی خاکی تغییر دهد. تنظیم دمای مطلوب خانه علاوه بر آسایش و راحتی ساکنین، به طور چشمگیری باعث کاهش مصرف انرژی و همینطور کاهش قبوض مصرفی در ساختمان خواهد شد.
به عنوان مثال در شهری مانند کرمان که دمای هوا در طول شبانه روز متغیر است، با هوشمند کردن سیستم سرمایش و گرمایش می‌توان هدررفت انرژی را در ساختمان به حداقل رساند.

 

استخر هوشمند و سیستم تصفیه آب هوشمند

شهر کرمان به داشتن باغات پسته معروف است و اکثریت ساکنین دارای باغ و ویلا در این شهر هستند. یکی از آپشن‌هایی که هوشمند سازی در اختیارشان قرار می‌دهد، استخر هوشمند و سیستم تصفیه آب هوشمند است. همانطور که می‌دانید نگهداری از استخر و داشتن آب تمیز با دمای مطلوب همیشه چالشی است برای مالکین. با هوشمند سازی استخر دیگر دغدغه‌ای درباره نگهداری استخر وجود نخواهد داشت. با سیستم تصفیه‌ی آب هوشمند چه در فصل تابستان و چه در فصل زمستان، همیشه آب تمیز و با دمای مطلوب آماده‌ی استفاده است.حتی قابلیت کنترل شدن از راه دور را هم دارد و کاربر می‌تواند بدون نیاز به حضور، تصفیه آب را روشن و خاموش کند.

سیستم امنیتی هوشمند

یکی از مهمترین آپشن‌های خانه هوشمند،سیستم امنیتی هوشمند است. با سیستم امنیتی هوشمند، کاربر از هر نقطه از زمین به راحتی می‌تواند خانه خود را رصد کند و خیالش از بابت امنیت خانه راحت باشد. با نصب قفل هوشمند به راحتی می‌تواند تمام ترددها را کنترل کند. قفل‌های هوشمند از طریق شناسایی اثر انگشت،شناسایی صورت و همینطور از طریق رمز یکبار مصرف درب را باز می‌کنند. بنابراین احتمال دزدی بسیار کم می‌شود. همچنین کاربر با تعریف سناریوهای مختلف می‌تواند از خانه و اموال خود در برابر تعرض ودزدی محافظت کند.

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم روشنایی هوشمند هم یکی دیگر از آپشن‌هایی است که خانه هوشمند در اختیار ساکنین می‌گذارد. با هوشمند سازی خانه،کاربران به راحتی می‌توانند کلیه تجهیزات روشنایی خانه را از طریق یک تاچ ساده به وسیله موبایل خود یا تاچ پنل هوشمند کنترل کنند. همین مسئله باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان و همینطور کاهش قبوض مصرفی ساختمان می‌شود.

چه برندهایی برای هوشمند سازی ساختمان در کرمان موجود است؟

با توجه به گستردگی هوشمند سازی ساختمان در تمام نقاط ایران، شرکت‌های بسیاری هم در تمامی شهرها در این حوزه فعالیت دارند. انواع و اقسام برندهای ایرانی و خارجی در بازار موجود است و کاربران بر اساس نیاز و خواسته،بودجه و سلیقه شخصی خود می‌توانند از بین انواع این تجهیزات انتخاب کنند. شهر کرمان هم از این قاعده مستثنی نیست و مشتریان هوشمند سازی ساختمان به راحتی می‌توانند برند مورد نظر خود را انتخاب کنند. از برند اورویبو گرفته تا برندهایی مثل تی آی اس، اشنایدر،برکر و نستک. همگی اینها به راحتی در دسترس است و کاربر بر اساس نیاز خود می‌تواند از بین آنها انتخاب کند.

قیمت هوشمند سازی در کرمان

قیمت هوشمند سازی ساختمان، بسته به نوع تجهیزات،برند تجهیزات و آپشن‌هایی که کاربر برای خانه خود می‌خواهد، متغیر است. اما به طور کلی برای یک ساختمان با احتساب سیستم روشنایی و سیستم سرمایش و گرمایش و یک تاچ پنل چیزی حدود هزار تا دو هزار دلار هزینه در بر دارد.

نمونه پروژه‌های کرمان

ما در شرکت هوشمند سازی ساختمان گوزن زرد با سابقه ده سال فعالیت در زمینه هوشمند سازی ساختمان پروژه‌های زیادی در اقصی نقاط ایران داشته‌ایم. شهر کرمان هم جزو شهرهایی است که در آن پروژه‌های هوشمند سازی ساختمان را اجرا کرده‌ایم. اگر شما هم ساکن شهر کرمان هستید و قصد هوشمند سازی ساختمان خود را دارید با همکاران ما در بخش فنی در تماس باشید.
همکاران ما در شرکت هوشمند سازی ساختمان از ابتدای مسیر تا انتها در کنار شما هستند تا شما با خیال راحت ساختمان خود را هوشمند کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت