yellowde

هوشمند سازی ساختمان در اردبیل

هوشمند سازی ساختمان در اردبیل

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

حدود ده سال پیش، زمانیکه مشغول ساخت ویلای شخصی در شهر اردبیل بودیم، به دنبال راه حلی برای آبیاری گیاهان و درختان ویلا می‌گشتیم. از آنجاییکه این ویلا برای اقامت دائم ما نبود و صرفا برای استفاده در فصل تعطیلات بود، هزینه نگهدای از ویلا کمی نگران کننده بود. همینطور در آن زمان از هوشمند سازی ساختمان در اردبیل هم اطلاعات چندانی نداشتیم. برای داشتن یک باغ و گیاهان سرحال بایستی یک باغبان دائم در ویلا مستقر می‌شد و تمام مسئولیت نگهداری از درختان و گیاهان را بر عهده می‌گرفت.

چالش های ویلا سازی در اردبیل

برای حفظ امنیت باید یک نگهبان تمام وقت از ویلا محافظت می‌کرد. سیستم گرمایش ویلا هم برایمان کمی چالش برانگیز بود. بعد از کمی تحقیق درباره‌ی آبیاری گیاهان از راه دور با سیستم هوشمند سازی ساختمان و آپشن های آن آشنا شدیم. سیستم هوشمند سازی ساختمان مزایا و ویژگی‌هایی داشت که تمام هزینه‌ای که برای هوشمند سازی ساختمان می‌کردیم در مدت کوتاهی باز می‌گشت و عملا برای ویلای ما ارزش افزوده هم ایجاد می‌کرد.علاوه بر آن مزایای بسیاری هم برای ما در پی داشت.
از آنجاییکه هوشمند سازی ساختمان به بهبود کیفیت زندگی ساکنین و همینطور کاهش مصرف انرژی و هزینه‌های ساختمان منجر می‌شد، هوشمند کردن ویلایمان در شهر اردبیل آپشن جذابی بود.
با توجه به تجربه‌‌ ای که از هوشمند سازی ویلا در شهر اردبیل داشتیم، در ادامه به ویژگی‌ها و مزایای هوشمند سازی ساختمان در اردبیل می‌پردازیم که اگر شما هم در پی هوشمند سازی ساختمان خود هستید با این ویژگی‌ها بیشتر آشنا شوید.

همانطور که می‌دانید هوشمندسازی ساختمان به معنای استفاده از فناوری‌های پیشرفته برای بهبود عملکرد و کارایی ساختمان است. که شامل استفاده از سیستم‌های کنترل هوشمند، سنسورها، اینترنت اشیاء(IoT) می‌شود. با استفاده از این فناوری‌ها، ساختمان‌ها قادر خواهند بود تا به طور خودکار انرژی را مدیریت کرده، امنیت را افزایش دهند و همینطور ارتباط بین اجزای مختلف ساختمان را بهبود بخشند.

اقلیم اردبیل

اردبیل یکی از شهرهای بزرگ و پرجمعیت در شمال غرب ایران است. این شهر یکی از جاذبه‌های گردشگری ایران است که سالیانه میزبان گردشگرانی از اقصی نقاط ایران است. آب و هوای مطبوع و کوهستانی، چشمه‌های آب گرم و … جاذبه‌هایی هستند که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کنند. این شهر علاوه بر ساکنان بومی خود میزبان مهاجرینی است که از شهرهای دیگر به آنجا آمده و در حال ساخت و ساز ویلا و ساختمان هستند. بنابراین تراکم ویلا و ساختمان در این استان، روزبه روز بیشتر می‌شود.

 

اهمیت هوشمندسازی ساختمان در شهر اردبیل

یکی از دلایل اهمیت هوشمند سازی ساختمان در شهراردبیل ، این است که در شهرهایی مانند اردبیل که دارای آب و هوای سرد و زمستان‌های برفی هستند، با استفاده از سیستم‌های گرمایش هوشمند، می‌توان انرژی مصرفی را به شدت کاهش داد. در نتیجه هزینه‌های انرژی هم متعاقبا کاهش می‌یابند. همچنین، سیستم‌های هوشمند امنیتی می‌توانند به مراقبت از مسکن و اموال ساکنان کمک کنند، که در شهرهایی با جمعیت گسترده و دارای مسافر و گردشگر مانند اردبیل بسیار ارزشمند است. هزینه‌ی نگهداری از ویلا با تجهیز آن به سیستم هوشمند نیز بسیار کاهش می‌یابد و اهمیت تجهیز ساختمان به سیستم هوشمند را چند برابر می‌کند.

اهمیت هوشمندسازی ساختمان در شهر اردبیل

مزایای هوشمند سازی ساختمان در اردبیل

قابلیت کنترل از راه دور

یکی از مهم ترین ویژگی و مزایای هوشمند سازی، قابلیت کنترل از راه دور و از طریق موبایل و تبلت است. کاربر به راحتی و تنها از طریق یک تاچ ساده از هر کجایی که باشد می‌تواند تجهیزات خانه هوشمند خود را کنترل کند. برای مثال قبل از تعطیلات، کاربر به راحتی می‌تواند سیستم گرمایش از کف ساختمان را قبل از رسیدن به ویلا روشن کند .بنابراین می‌تواند به محض رسیدن از دمای مطلوب ویلا نهایت لذت را ببرد.
با سیستم آبیاری هوشمند تمام درختان و گیاهان را با نوشتن سناریوهای مختلف در زمان‌های مختلف و بسته به نوع گیاهان، آبیاری کند. از طریق سیستم امنیتی هوشمند در هر لحظه ویلا را رصد کند و خیالش از بابت امنیت آن راحت باشد.
با هوشمند کردن استخر ویلا، در هر فصلی از سال استخر آماده‌ی استفاده خواهد بود. یکی دو روز قبل از رفتن به ویلا سیستم تصفیه استخر را به راحتی و از راه دور می‌توان روشن کرد.به محض رسیدن استخر با دمای مطلوب قابل استفاده خواهد بود.همینطور هزینه‌های نگهداری از استخر در طول سال هم بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

ایجاد راحتی و آسایش کاربر و بهبود کیفیت زندگی

سیستم هوشمند ساختمان هدفی جز ایجاد راحتی و آسایش برای کاربرخود ندارد.با هوشمند سازی ساختمان کاربر طعم آسایش و راحتی را بیشتر از گذشته خواهد چشید.همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم کنترل از راه دور تجهیزات خانه هوشمند، راحتی و آسایش بسیاری برای کاربر خود به همراه دارد.

افزایش امنیت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های خانه هوشمند افزایش امنیت ساختمان است. با تجهیز خانه به سیستم هوشمند، کاربر تا حد زیادی خیالش از بابت امنیت خانه راحت خواهد بود. استفاده از قفل هوشمند ویژگی‌های زیادی دارد که در ادامه بیشتر درباره‌ی آن خواهیم گفت.
با استفاده از قفل هوشمند تنها با شناسایی اثر انگشت، یا صورت و در نهایت با رمز یکبار مصرف اجازه ورود به خانه داده می‌شود. با این روش خیال کاربر از هرگونه تعرضی به اموالش راحت خواهد بود. دوربین امنیتی هوشمند و انواع سنسورهای حرکتی هم به امنیت ساختمان کمک به سزایی خواهند کرد. سنسور حرکتی وسنسور درب و پنجره، کوچکترین حرکت‌ها را به کاربر گزارش می‌دهند.کاربر می‌تواند با نوشتن سناریوهای مختلف تمام این سنسورها و دوربین‌ها را فعال کرده و در راستای حفظ امنیت ساختمان از آنها استفاده کند.

آیفون تصویری هوشمند نیز کمک شایانی در جهت حفظ امنیت در ساختمان می‌کند. کاربر از هر جای دنیا که باشد به صورت تصویری می‌تواند با شخصی که پشت در ساختمان است ارتباط بگیرد.

 

مزایای هوشمند سازی ساختمان در اردبیل

کاهش مصرف انرژی

هوشمند سازی ساختمان با استفاده‌ی بهینه از منابع باعث کاهش مصرف انرژی در ساختمان می‌شود.استفاده بهینه از سیستم سرمایش و گرمایشی، سیستم روشنایی و .. باعث کاهش مصرف انرژی و در پی آن کاهش قبوض مصرفی در ساختمان خواهد شد.

ایجاد ارزش افزوده برای ساختمان

یکی از بارزترین ویژگی‌های هوشمند سازی ساختمان، ایجاد ارزش افزوده ساختمان هم برای مالک و هم برای سازندگان محترم است. به عبارتی هزینه‌ای که برای هوشمند سازی ساختمان می‌شود در مدت کوتاهی به سازنده و مالک بر می‌گردد. سازندگان به راحتی می‌توانند ساختمان هوشمند خود را با قیمتی بالاتر و در مدت زمان کوتاهی نسبت به رقبای خود به فروش برسانند. آسایش و راحتی که خانه هوشمند به کاربر خود می‌دهد هم کاملا توجیه اقتصادی دارد.

کاربر در ازای هزینه‌ای که برای هوشمند سازی ساختمان پرداخت می‌کند،خدمات بسیاری از خانه هوشمند خود دریافت میکند.
با توجه به ویژگی‌ها و مزایای خانه هوشمند، اگر شما هم قصد هوشمند سازی ساختمان خود در شهر اردبیل را دارید، با همکاران ما در بخش فنی در تماس باشید.
شرکت هوشمند سازی گوزن زرد با سابقه ده سال فعالیت در حوزه‌ی هوشمند سازی ساختمان،پروژه‌های بسیاری را مجهز به سیستم هوشمند کرده است. همکاران ما در شرکت گوزن زرد از ابتدای مسیر در کنارتان هستند تا شما بتوانید بهترین تصمیم را برای ساختمان خود بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت