yellowde

هوشمند سازی ساختمان در مازندران

هوشمند سازی ساختمان در مازندران

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

همانطور که می‌دانید این روزها استفاده از فناوری و تکنولوژی در همه‌ی ابعاد زندگی افراد در جوامع مختلف به صورت عینی قابل مشاهده است. استفاده از فناوری‌های هوشمند در صنعت ساختمان‌ هم از این قاعده مستثنی نبوده است. امروزه بهره گیری از فناوری در ساختمان‌ها به منظور بهره‌وری بهتر از انرژی، افزایش راحتی و آسایش ساکنین و حفظ محیط زیست یکی از چالش‌های مهم در صنعت ساخت و ساز است.

در ایران و درشهرهای مختلف آن هم سازندگان و مالکین ساختمان‌ها به سمت هوشمند سازی ساختمان سوق پیدا کرده‌اند . ما در این مقاله، به صورت موردی به بررسی اهمیت هوشمندسازی ساختمان در استان مازندران، شرایط اقلیمی و آب و هوایی این منطقه، چالش‌های هوشمندسازی و هزینه‌های مرتبط با آن خواهیم پرداخت. اگر شما هم قصد هوشمند سازی ساختمان و ویلای خود در استان مازندران را دارید با ما در این مقاله همراه باشید.

 

اقلیم مازندران

استان مازندران استانی با اقلیم مرطوب و معتدل است که در شمال ایران واقع شده است. این منطقه دارای زمستان‌های مرطوب و خنک و تابستان‌های معتدل و مرطوب است. این اقلیم به دلیل بارندگی‌های فراوان و تغییرات دمایی که دارد باعث شده تا در بسیاری از مواقع شاهد هدررفت انرژی در ساختمان‌ها باشیم.

بنابراین هوشمند سازی ساختمان در این استان به کاهش مصرف انرژی،افزایش راحتی کاربران و افزایش بهره وری ساختمان منجر خواهد شد. همانطور که می‌دانید، استان مازندران به خاطر شرایط آب و هوایی و پوشش گیاهی خود و وجود جنگل و دریا، منطقه‌ای توریستی به شمار می‌رود و ما شاهد ویلاهای بسیاری در این استان هستیم.

اکثر ساکنین این ویلاها هم از اقصی نقاط ایران هستند.این افراد برای گذراندن تعطیلات از این ویلاها استفاده می‌کنند. بنابراین چالش‌هایی درباره‌ی نگهداری از ویلاهای خود در زمان نبودشان وجود دارد . نگهداری از ویلا در بیشتر مواقع هزینه زیادی هم در بر دارد، استخدام نگهبان برای محافظت از ویلا، استخدام باغبان برای نگهداری از فضای سبزو ….

تجهیزات هوشمند ساختمان،این مشکلات را به راحتی حل کرده و باعث شده تا با سیستم کنترل تجهیزات از راه دور، کاربر در هر ساعت از شبانه روز تجهیزات هوشمند خانه خود را کنترل کند. با هوشمند سازی ویلا کاربر به راحتی می‌تواند ویلای خود را رصد کرده و خیالش از بابت امنیت و همینطور سلامت گیاهان و درختان ویلای خود راحت باشد.

 

اقلیم مازندران

مزایای هوشمند سازی ساختمان در مازندران

قابلیت کنترل تجهیزات خانه هوشمند از راه دور

یکی از مهم‌ترین مزایای هوشمند سازی ساختمان در مازندران قابلیت کنترل تجهیزات خانه از راه دور است. کاربر به راحتی و از هر نقطه از دنیا و در هر لحظه از شبانه روز به راحتی می‌تواند، تجهیزات خانه هوشمند خود را کنترل کند.کافیست از طریق تلفن همراه و یا تبلت خود به اینترنت وصل شده و تنها با یک تاچ ساده به سیستم امنیتی،سیستم روشنایی،قفل هوشمند،پرده هوشمند و …دست یافته و آنها را خاموش و روشن کند.

افزایش امنیت ویلا و ساختمان

 

با تجهیز ویلا و ساختمان به سیستم هوشمند، امنیت ویلا و ساختمان به بالاترین حد خود خواهد رسید. همیشه دغدغه‌ی همه‌ی افراد در همه جای دنیا محافظت از اموالشان است. یکی از دغدغه‌هایی هم که ساکنین ویلاهای شمال دارند، بحث امنیت ویلاهاست. با هوشمند سازی سیستم امنیتی، کاربر به راحتی می‌تواند در تمام ساعات شبانه روز ویلای خود را رصد کند. در صورت بروز کوچکترین اتفاقی کاربر از طریق آلارم بر روی گوشی خود مطلع شده و می‌تواند ویلا را رصد کند. با تجهیز ویلا و ساختمان به سیستم هوشمند، کاربر می‌تواند سناریوهای مختلفی برای سیستم تعریف کند تا سیستم بر اساس آن در زمان‌های مختلف، عمل کند.

 

مزایای هوشمند سازی ساختمان در مازندران

کاهش مصرف انرژی

 

با هوشمند سازی ویلا مصرف انرژی در ساختمان به حداقل ممکن می‌رسد، بالطبع هزینه‌های قبوض مصرفی در ساختمان نیز کاهش پیدا می‌کند. سیستم هوشمند با توجه به شرایط آب و هوایی و نیاز کاربر، دما را در حد مطلوب نگه می‌دارد تا از هدرفت انرژی جلوگیری کند. بر اساس نور طبیعی، نور محیط ویلا و ساختمان را تنظیم می‌کند تا مصرف انرژی را به حداقل برساند.

افزایش راحتی ساکنین

سیستم‌های هوشمند باعث افزایش راحتی و کارایی زندگی روزمره ساکنین می‌شوند، از جمله سیستم کنترل دما، نورپردازی، سیستم‌های صوتی و تصویری، وسیستم امنیتی هوشمند در ساختمان.

 

کاهش هزینه‌های مصرفی ساختمان

 

هوشمندسازی ساختمان می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای هزینه‌های مربوط به مصرف انرژی، تعمیر و نگهداری، و مدیریت ساختمان را کاهش دهد.

بهبود کیفیت زندگی

امکانات هوشمند مانند سیستم‌های صوتی و تصویری، کنترل دما و رطوبت، و اتوماسیون ساختمان، به بهبود کیفیت زندگی ساکنان کمک می‌کند.مدیریت بهتر و هماهنگی بیشتر تجهیزات در ساختمان: از طریق سیستم‌های هوشمند می‌توان به بهبود مدیریت و هماهنگی بین اجزای مختلف ساختمان مانند تجهیزات الکتریکی، گرمایش، سرمایش، و نورپردازی دست یافت.ایجاد ارزش افزوده در ساختمان: ساختمان‌های هوشمند به عنوان یک فاکتور ارزش افزوده در املاک محسوب می‌شوند وباعث افزایش ارزش ملک و جذابیت آن برای خریداران می‌شوند.

هزینه هوشمند سازی در مازندران

هزینه‌ی هوشمند سازی با توجه به سلیقه و نیازهای مشتری متغیر است، اما به طور کلی برای یه ویلا در صورت هوشمند سازی سیستم سرمایش و گرمایش ، سیستم روشنایی و تعبیه یک تاچ پنل چیزی حدود دو هزار دلار هزینه دارد. با اضافه کردن آپشن‌های مختلف بالطبع هزینه‌های هوشمند سازی هم بالاتر خواهد رفت.

چالش‌های هوشمند سازی در مازندران

هوشمند سازی ساختمان در مازندران چالش‌های مربوط به خود را دارد،یکی از این چالش‌ها کمبود و ضعف در نمایندگی برندهای مختلف در این استان است. اگر کسی قصد هوشمند سازی ویلای خود در این استان را داشته باشد تعداد شرکت‌هایی که در این استان مشغول به فعالیت هستند، انگشت شمار است.

از طرفی تمام این شرکت‌ها به صورت تک برندی کار می‌کنند و آپشنی در انتخاب برندها وجود ندارد. شرکت هوشمند سازی ساختمان با ده سال سابقه فعالیت جزء شرکتهایی است که تمام برندهای موجود در بازار را کاور کرده و بر طبق نیاز و سلیقه‌ی مشتری برند مورد نظر را کار می‌کند. همچنین در شهرهای مختلف استان مثل چالوس، نوشهر، نور نمایندگی فعال دارد.

علاوه بر این، یکی دیگر از چالش‌های هوشمند سازی در مازندران مربوط به مشکل گارانتی و وارانتی محصولات است. شرکت‌ها گارانتی خاصی ارائه نمی‌دهند و در صورت خرابی و یا ایجاد مشکل در سیستم هوشمند ساختمان ، کاربر دچار سردرگمی می‌شود.اگر شما هم قصد هوشمند سازی ساختمان و ویلای خود در استان مازندران را دارید و برایتان مهم است که در صورت خرابی تجهیزات گارانتی و وارانتی فعال داشته باشند.

یا در انتخاب بین برندهای مختلف مردد هستید، اطلاعات تماس خود را در صفحه‌ی تماس با ما در وبسایت رسمی شرکت بگذارید تا همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. همکاران ما از ابتدای مسیر در کنار شما هستند تا شما بهترین تصمیم را با خیال راحت برای ساختمان خود بگیرید.
همچنین برای آشنایی با پروژه‌هایی که شرکت گوزن زرد در استان مازندران داشته به بخش پروژه‌ها در وبسایت مراجعه کرده و با پروژه‌های شرکت بیشتر آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت