yellowde

هوشمند سازی ساختمان در تبریز

هوشمند سازی ساختمان در تبریز

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

همانطور که می‌دانید در دهه‌های اخیر، با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت اشیاء، هوشمندسازی ساختمان به یکی از مهم‌ترین رویکردها در زمینه‌ی مدیریت و بهره‌وری ساختمان‌ها تبدیل شده است. هوشمندسازی ساختمان به معنای استفاده از تکنولوژی برای بهبود عملکرد ساختمان، کاهش مصرف انرژی، بهبود کیفیت زندگی و افزایش راحتی ساکنین است.

امروزه، با توجه به تغییرات اقلیمی، افزایش هزینه‌های انرژی مصرفی و همینطور برای افزایش راحتی وآسایش ساکنین، هوشمندسازی ساختمان به یک نیاز ضروری برای ساختمان‌ها تبدیل شده است. ساختمان‌ها نیازمند این هستند که با تجهیز به سیستم هوشمند، به نحوی تنظیم شوند که عملکرد بهینه‌تری داشته باشند.

در ایران هم هوشمند سازی ساختمان به شدت مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد به سمت هوشمند سازی ساختمان‌های خود در شهرهای مختلف سوق پیدا کرده‌اند.
تبریز هم یکی از این شهرهاست. تبریز یکی از شهرهای شمال غربی ایران است که دارای آب و هوایی متغیر و معتدل است.

این شهر در تابستان‌ها دارای هوای گرم و خشک است که معمولاً دمای آن به بیش از 30 درجه سانتی‌گراد می‌رسد. در زمستان‌ها نیز هوا سرد و خشک است و دما به زیر صفر می‌رسد. تبریز همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی‌اش، ممکن است با بادهای شدید و گاهی همراه با طوفان مواجه شود. تبریز با موقعیت جغرافیایی خود در دل کوهستان، از اقلیمی سرد برخوردار است. در فصل‌ زمستان، دما به زیر صفر می‌رسد و بنابراین برف زیادی می‌بارد.

با توجه به شرایط آب وهوایی و اقلیم تبریز،همینطور ساختمانهایی که در این شهر ساخته می‌شود و شرایط زندگی صنعتی و شهری، هوشمند سازی ساختمان دراین استان در حال رشد است.

مزایای هوشمند سازی ساختمان در تبریز

کاهش مصرف انرژی در ساختمان

یکی از مهم‌ترین مزایای هوشمند سازی ساختمان کاهش مصرف انرژی است. با هوشمند سازی سیستم سرمایش و گرمایش، سیستم روشنایی،سیستم آبیاری گیاهان و … به راحتی می‌توان به کاهش مصرف انرژی و در نتیجه صرفه‌جویی درآن دست یافت.

قابلیت کنترل تجهیزات ساختمان از راه دور

قابلیت کنترل از راه دور تجهیزات هوشمند، یکی از مزایای بارز هوشمندسازی ساختمان است. این قابلیت به ساکنان اجازه می‌دهد که از طریق تلفن همراه یا تبلت شخصی خود، کنترل بر روی تجهیزات مختلف ساختمان خود را داشته باشند. به عنوان مثال، ساکنان می‌توانند از راه دور سیستم سرمایش و گرمایشی را تنظیم، روشنایی‌های مختلف در ساختمان را کنترل و حتی سیستم‌های امنیتی ساختمان را نظارت کنند. این قابلیت علاوه بر افزایش راحتی ساکنان، به صرفه‌جویی در مصرف انرژی و افزایش امنیت ساختمان نیز کمک بسزایی می‌کند.

بهبود سطح کیفیت زندگی ساکنین

تجهیزات هوشمند در ساختمان، امکاناتی را فراهم می‌کنند که به راحتی، امنیت و راحتی ساکنین را افزایش می‌دهند، برای مثال با هوشمند سازی سیستم سرمایش و گرمایش، دمای محیط همیشه در حد معتدل و طبق نیاز کاربر است. کاربر از راه دور و از هر نقطه از دنیا به راحتی به تمام تجهیزات هوشمند خود دسترسی دارد. امنیت ساختمان هوشمند به طرز چشمگیری بالاتر از ساختمان سنتی است که همین باعث آرامش کاربر و در نهایت بهبود کیفیت زندگی‌اش می‌شود.

کمک به حفظ محیط زیست

کاهش مصرف انرژی و منابع طبیعی، بهبود کیفیت هوای محیط و کاهش اثرات منفی ساختمان‌ها بر محیط زیست از مواردی هستند که با هوشمند سازی ساختمان میسر می‌شود.

ایجاد ارزش افزوده برای ساختمان

ساختمان‌های هوشمند به عنوان یک فاکتور جذابیت برای خریداران و سرمایه‌گذاران ملک محسوب می‌شوند که می‌تواند ارزش ملک را افزایش دهد. با هوشمند سازی ساختمان، مالکین به راحتی می‌توانند ساختمان خود را با قیمتی بالاتر نسبت به سایر ساختمان‌های منطقه به فروش برسانند. آپشن‌ها و مزایایی که خانه هوشمند در اختیار ساکنین خودمی‌گذارد هم در طولانی مدت باعث می‌شود تا هزینه‌ای که در ابتدا برای هوشمند سازی ساختمان انجام شده،جبران شود.

بهره‌وری بالاتر ساختمان

هوشمندسازی ساختمان منجر به بهره‌وری بالاتر در مصرف انرژی، استفاده بهینه از منابع و افزایش بهره‌وری کلی ساختمان می‌شود.

 

 

چالش های هوشمند سازی ساختمان در تبریز

با توجه به افزایش هوشمند سازی ساختمان در ایران شرکت‌های زیادی هم در این صنعت مشغول به فعالیت هستند. اما اغلب محل این شرکت‌ها در شهر تهران است. بنابراین ممکن است چالش‌هایی در ارتباط با هوشمند سازی ساختمان در سایر شهرهای ایران وجود داشته باشد. شهر تبریز هم از این قاعده مستثنی نیست.

چند شرکت هوشمند سازی ساختمان در این شهر مشغول فعالیت هستند اما به صورت تک برندی کار می‌کنند. اکثر شرکت‌ها به صورت تک برندی در ایران مشغول فعالیت هستند.به این شکل که نمایندگی یک برند را دارند و مشتری یک آپشن بیشتر در اختیار ندارد. اما شرکت هوشمند سازی ساختمان گوزن زرد این مشکل را حل کرده و نمایندگی تمام برندهای تجهیزات هوشمند سازی ساختمان را دارد.

مشتری با خیال راحت می‌تواند از بین برندهای مختلف بر اساس بودجه و نیاز و سلیقه خود یک برند را انتخاب کند. دیگر نیازی نیست تا برای مقایسه برندهای مختلف به شرکت‌های مختلف سر بزند تا محصول مورد نظر خودرا انتخاب کند. شرکت گوزن زرد در شهر تبریز نمایندگی فعال دارد و مشتریان عزیز با خیال راحت می‌توانند از خدمات شرکت بهره مند شوند.

یکی دیگر از چالش‌های هوشمند سازی در شهر تبریز بحث خدمات پس ازفروش است. بسیاری از شرکت‌ها اهمیتی به وارانتی و خدمات پس از فروش نمی‌دهند و مشتری پس از خرید در صورت نیاز به خدمات دچار سردرگمی می‌شود.

شرکت هوشمند سازی ساختمان گوزن زرد این مشکل را هم حل کرده و تمام محصولات شرکت دو سال وارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش دارند. در صورت کوچکترین مشکل با تماس با کارشناسان فنی شرکت،در اسرع وقت مشکل تجهیزات هوشمند خانه شما رفع خواهد شد.

 

قیمت هوشمند سازی ساختمان در تبریز

 

قیمت هوشمند سازی ساختمان با توجه به نیازهاو آپشن‌هایی که مورد نظر مشتری است،متفاوت است. اما به طور کلی برای یک ساختمان با تجهیز سیستم روشنایی و سیستم سرمایش و گرمایش و در نظر گرفتن یک تاچ پنل برای کنترل تجهیزات هوشمند در خانه چیزی حدود 1500 دلار هزینه در بر دارد. با افزایش آپشن‌های مختلف و هوشمند سازی سایر تجهیزات در خانه بالطبع قیمت هم افزایش پیدا می‌کند.

اگر شما هم قصد هوشمند سازی ساختمان خود در شهر تبریز را دارید با همکاران ما در شرکت هوشمند سازی ساختمان گوزن زرد در تماس باشید. طی یک جلسه مشاوره رایگان با همکاران ما در بخش فنی، با توجه به نیازو سلیقه و بودجه‌ی خود،بهترین انتخاب را برای ساختمان خود داشته باشید.اطلاعات تماس خود را در صفحه ی تماس با ما در وبسایت شرکت یگذارید،همکاران ما در اولین فرصت باشما تماس خواهند گرفت.در انتها برای آشنایی بیشتر با پروژه‌ها و گالری تصاویر مربوط به آنهادر شهرهای مختلف ایران توسط تیم گوزن زرد به بخش پروژه‌های سایت شرکت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت