yellowde

چگونه خانه ی خود را با موبایل کنترل کنیم؟

چگونه خانه ی خود را با موبایل کنترل کنیم؟

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

تا حالا برای شما پیش آمده که تو ترافیک شهر گیر کنید و میهمان شما زودتر از شما برسد و پشت در خانه منتظر شما بماند؟ شاید در این لحظه با خود فکر کرده اید چگونه خانه ی خود را با موبایل کنترل کنیم؟

این اتفاق، متاسفانه چندین بار برای من افتاده و همش پیش خودم فکر می کردم کاش میتونستم در را یه جوری براشون باز کنم و یا حتی کلیدرو به دستشون برسونم تا تو سرما نمونن .

خب اتفاقات از این دست برای همه ممکن است که حداقل یکبار پیش آمده باشد. امکان دارد یکی فرزندش زودتر از مدرسه تعطیل شده باشد. برنامه ریزی والدین دچار مشکل شده باشد و فرزندشان مجبورباشد تا در سرما و یا گرما تا رسیدن والدین خود پشت درمنتظر بماند. یکی ممکن است میهمانش زودتر رسیده باشد و  پشت در بماند تا صاحبخانه برسد. حتی ممکن است کارمندی صبح خواب بماند و همکارانش پشت در اداره منتظر مانده باشند و مثال هایی از این قبیل.

از آنجاییکه امنیت خانه خیلی مهم و ضروری است، بنابراین قفل کردن در و حفاظت از اموال در خانه هم خیلی مهم است. پس نمی توان کلید را مثل قدیم در گوشه و کناری قایم کرد. تا در مواقع ضروری همه به آن دسترسی داشته باشند. یادم می آید بچه که بودم یک گلدان جلوی درب ورودی ساختمان بود. همیشه پدر و مادرم یک کلید یدک آنجا قایم می کردند که اگر یک وقتی بر حسب اتفاق و یا حواس پرتی کلیدی گم شد و یا اتفاقی افتاد و کسی مجبور بود داخل خانه برود و کلید نداشت، از آن کلید استفاده کند.

 

خب امروزه به ندرت پیش می آید که کسی انقدری دل و جرات داشته باشد که کلید خانه ی خود را به امان خدا یک گوشه ای بگذارد و هروقت که به آن احتیاج داشت برود و برش دارد. پس باید پاسخ این سوال که چگونه خانه ی خود را با موبایل کنترل کنیم؟ بیابیم.

همینطور که تو ترافیک گیر افتاده بودم و مدام به زمین و زمان گیر می دادم. راه حل های کوچیک و بزرگی مدام از ذهنم رد می شدند. کاش اینکارو کرده بودم. کاش به فلان چیز دسترسی داشتم. خلاصه با یه دنیا ای کاش اوون چند دقیقه ی تو ترافیک رو سپری کردم تا بالاخره رسیدم و با کلی شرمندگی، در را براشون باز کردم.

یکی از اوون راه حل هایی که اون شب از ذهنم گذشت، کنترل خانه با موبایل بود. که اگر اوونموقع بهش دسترسی داشتم چقدر کارم جلو می افتاد و از اینکه مهمونام پشت در موندند، کمتر عذاب وجدان می گرفتم.

کنترل خانه هوشمند با موبایل

اگر بجای خانه ی سنتی به سراغ هوشمندسازی ساختمان رفته بودم، یکی از آپشن ها این بود که به راحتی و به وسیله موبایل می توانستم در را برایشان باز کنم تا میهمانان در سرما منتظر رسیدن من نمانند.

حتی می توانستم قبل از اینکه به خانه برسم سیستم گرمایش را روشن کنم تا به محض رسیدن به خانه، محیط گرم خانه، باعث آسایش خاطر میهمانانم شود.

کنترل سیستم گرمایش و سرمایش از راه دور بسیار کارآمد است و حتی برای خانواده هایی که فرزند کوچک هم دارند بسیار ضروری است.

تصور کنید برای چند روز خانه نبودید و در راه برگشت به خانه، مدام دغدغه این را دارید که با چه سرعتی می توانید محیط خانه را برای فرزند نوزاد خود گرم کنید تا سرمای خانه مشکلاتی از قبیل بیماری و… را برای او وخانواده شما به همراه نداشته باشد. با مجهز کردن خانه به سیستم هوشمند به راحتی در هر نقطه از دنیا که باشید به وسیله ی موبایل خود میتوانید دمای محیط را تنظیم کنید.

کنترل خانه هوشمند با موبایل

بارها برای همه ی ما پیش آمده که با عجله از خانه خارج شده ایم  و ممکن است خیلی از کارها را فراموش کرده باشیم قبل از خارج شدن انجام دهیم. با موبایل خود به راحتی می توانیم اگر برقی روشن بوده باشد، خاموش کنیم. اگر زیر گاز روشن مانده باشد، خاموش کنیم. درب ها و پنجره ها را قفل کنیم و سیستم امنیتی را فعال کنیم و با خیال راحت به کارهای خود برسیم.

مزایای کنترل خانه با موبایل

 

مزایای کنترل خانه با موبایل

 

حتی اگر حیوان خانگی هم داشته باشید با خیال راحت می توانید برای چند روز حیوان خانگی خود را در خانه تنها بگذارید و از طریق موبایل، دستگاه مخصوص غذا دهی آن را روشن و خاموش کنید. با داشتن خانه ی هوشمند بسیاری از این کارها به راحتی قابل اجراست و آسایش را برای کاربر خود به همراه دارد.

اگر پدرو مادر باشید حتما همیشه دغدغه ی سلامت کودکان خود را دارید. بسیاری از مادران تقریبا هر شب چند بار به کودک خود سر میزنند تا خیالشان بابت دمای اتاق و وضعیت کودک و یا نوزادشان راحت شود. با هوشمند کردن خانه بسیاری از این دغدغه ها کمرنگ شده و تکنولوژی به کمک شما می آید. شما به راحتی به وسیله‌ی موبایل خود می توانید دمای اتاق را چک کنید و از طریق دوربین وضعیت کودک را مانیتور کنید و با خیال راحت با خانواده خود وقت بگذرانید و از لحظات باهم بودن بدون نگرانی، لذت ببرید.

بنابراین مانیتور کردن اتاق ها به وسیله ی موبایل هم برای خانواده هایی که فرزند نوزاد و یا سالمند و حتی نوجوانی در خانه دارند، کارآمد است. آپشنی که خانه ی هوشمند در اختیار کاربر خود می گذارد تا به راحتی علاوه بر اینکه به کارهای روزمره ی خود می رسند، اتاق عزیزانشان را هم مانیتور کنند تا از وضعیت راحتی و سلامت آنها خیالشان راحت شود.

جمع بندی

با وجود تکنولوژی که این روزها با زندگی همه ی ما عجین شده، به راحتی می توان خیلی از این دست مشکلات را حل کرد.

این روزها با وجود پیشرفت تکنولوژی و وارد شدن آن به همه ی سطوح زندگی مان، به راحتی می توان با هوشمند کردن خانه با موبایل ،کنترل خانه را در دست گرفت.

مگر کار تکنولوژی چیزی غیر از ایجاد آرامش و آسایش و امنیت برای ما و عزیزانمان است.

اگر مقالات قبلی ما رو مطالعه کرده باشید، توضیحاتی را درباره خانه هوشمند و آپشنهایی که در اختیار ما به عنوان کاربر می گذارد را ارائه کردیم. در این مقاله هم سعی کردیم تا کمی درباره ی کنترل خانه با موبایل صحبت کنیم و با نحوه ی کنترل خانه با موبایل آشنا شویم.

کارشناسان شرکت هوشمندسازی ساختمان گوزن زرد، آماده‌ی ارائه هرگونه خدمات و مشاوره‌ی رایگان به شما عزیزان هستند.در صورت نیاز به مشاوره‌ی رایگان دربخش تماس با ما، شماره‌ی خود را قرار دهید تا تیم مشاور ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند. ممنون که تا پایان نوشته چگونه خانه ی خود را با موبایل کنترل کنیم؟ با ما همراه بودید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت