yellowde

بررسی نمایشگاههای مطرح حوزه‌ی هوشمند سازی ساختمان

نمایشگاههای حوزه‌ی هوشمند سازی ساختمان

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

 

نمایشگاههای حوزه‌ی هوشمند سازی ساختمان کدام اند؟ اگر بخواهیم نگاهی گذرا به بزرگترین نمایشگاههای حوزه‌ی هوشمند سازی در دنیا بیندازیم، نمایشگاه CEDIA EXPO و GITEX GLOBAL، از بزرگترین و در عین حال محبوب ترین نمایشگاهها در این صنعت هستند. سالانه هزاران نفر از سراسر دنیا در این نمایشگاهها گرد هم می‌آیند تا با جدیدترین و بروزترین ترندهای تکنولوژی در دنیا آشنا شوند. نمایشگاه دیگری هم در اروپا سالانه تحت عنوان EI Live! Europe در حوزه‌ی هوشمند سازی ساختمان در کشورهای مختلف اروپا برگزار می‌شود.

ابتدا بهتر است به صورت جامع و کلی نگاهی به این نمایشگاهها بیندازیم و ببینیم ماهیت این نمایشگاهها چیست.

نمایشگاه CEDIA EXPO

خب  اولین سوالی که پیش می‌‌آید این است که که بطور کلی نمایشگاه CEDIA EXPO چه جور نمایشگاهی است و شرکت در آن چه اهمیتی دارد؟

نمایشگاه CEDIA پلت فرمی است که در آن طراحان و متخصصان ساخت‌وسازو متخصصین حوزه‌ی هوشمند سازی ساختمان از تمام دنیا در کنار هم جمع می‌شوند. یاد می‌گیرند و به کمک هم می‌آیند تا ساختمان‌های بهتر وهوشمند تری را خلق کنند. نمایشگاه CEDIA هزاران متخصص فناوری های خانگی و صدها غرفه‌دار را در این رویداد مهم، برای ارتقاء فناوری خانه‌های هوشمند گرد هم می‌آورد.

نمایشگاه CEDIA EXPO
نمایشگاه CEDIA EXPO

در اصل CEDIA مخفف انجمن طراحی و نصب الکترونیکی سفارشی است. شرکت‌هایی که در این نمایشگاه حضور دارند جزء پیشتازان این صنعت محسوب می‌شوند.

نمایشگاه CEDIA به متخصصان فناوری خانگی این امکان را می‌دهد تا محصولات جدید را کشف کنند. با غرفه‌داران تعامل کنند، با همتایان خود همکاری کنند. با جدیدترین محصولات مرتبط با خانه هوشمند آشنا شوند و راههای درآمدزایی را کشف کنند.

طبق آخرین تحقیقاتی که درباره‌ی صنعت هوشمند سازی انجام شده، بازار ساختمان‌های هوشمند در سال 2021 از 79 بیلیون دلار هم عبور کرده است و پیش بینی‌ها بر این است تا سال 2027 ارزش این بازار از 313 بیلیون دلار هم عبور کند. با توجه به این اعداد و ارقام متوجه می‌شویم که این صنعت به شدت در دنیا درحال رشد و گسترش است.

نمایشگاه CEDIA EXPO درشهر دالاس امریکا

حدودا اواخر تابستان امسال بود که متوجه شدیم نمایشگاه CEDIA EXPO درشهر دالاس امریکا برگزار می‌شود. خداروشکر پس از چند هفته تلاش ،بالاخره شانس با ما یار بود و توانستیم در این نمایشگاه بزرگ شرکت کنیم. نمایشگاهی که دسترسی  ایرانیان به آن بسیار محدود بود و ما با توجه به ارتباطاتی که داشتیم موفق به شرکت در آن شدیم.

اغلب شرکت های ایرانی که در این صنعت فعالیت دارند، بخاطر سختی و چالش هایی که شرکت در این نمایشگاهها به همراه دارند، سعی می‌کنند تا از دور و به صورت مجازی و آنلاین از آخرین رویدادهایی که در این گونه نمایشگاهها رخ می‌دهد، اطلاع پیدا کنند. ما در شرکت گوزن زرد،تمام تلاشمان بر این است تا حد ممکن هرچند سال یکبار در این نمایشگاه شرکت کنیم تا از نزدیک با تازه‌های صنعت هوشمند سازی آشنا شویم. شرکت در چنین نمایشگاههایی باعث می‌شود تا ما بتوانیم به صورت مستقیم با شرکت‌ها در ارتباط باشیم و با حذف واسطه‌ها ،محصولات را با قیمت مناسب تری  از این شرکت ها خریداری کنیم.

همین امر باعث می‌شود تا محصولات را با قیمت نسبتا پایین تری نسبت به سایر رقبا به کارفرمایان عزیز عرضه کنیم.

بعد از حدود دو سال پس از شیوع کرونا، امسال اولین سالی بود که نمایشگاهها دایر شدند و شرکت ها می‌توانستند به صورت حضوری با یکدیگر و دنیا در تعامل باشند.

خوبی شرکت در چنین نمایشگاههایی این است که شما از نزدیک با شرکت‌های بزرگ در ارتباط هستید و از جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا هم باخبر می‌شوید. استفاده از دانش و تخصص و تجربیات چنین شرکت هایی بسیار ارزشمند است و می‌توان با الهام از آنها متدهای روز دنیا را در پروژه های داخل کشور پیاده کرد. تست محصولات کمپانی‌های مختلف هم از نزدیک از مزایای شرکت در این نمایشگاهها است.

 

شرکت هوشمند سازی گوزن زرد طی سالها فعالیتی که در این حوزه دارد، برای هوشمند کردن ساختمان ها از محصولات به نام و مطرح و همچنین باکیفیت دنیا استفاده می‌کند. برندهایی مثل ORVIBO, CRESTRON: CISCO, KOHLER,SHNEIDER, ,CONTROL4و غیره

یکی از شرکت هایی که در این نمایشگاه حضور داشت، شرکت CRESTRON بود که توانستیم از نزدیک از غرفه آنها بازدید کنیم و با جدیدترین محصولات و تکنولوژی شان در صنعت هوشمند سازی ساختمان دیدن کنیم.

شرکت های حاضر در نمایشگاه هوشمندسازی

شرکتهای ORVIBO,CISCO,KOHLER ,CONTROL4 هم جزءشرکت هایی بودند که در آن نمایشگاه حضور داشتند و ما موفق به بازدید از غرفه‌ی آنها شدیم.

نمایشگاه GITEX GLOBAL

نمایشگاه GITEX GLOBAL

GITEX GLOBAL، نمایشگاه دیگری بود که امسال توفیق شرکت در آن را داشتیم.

نمایشگاه GITEX Global بزرگترین نمایشگاه فناوری در جهان برای بیش از 41 سال در دبی برگزار می شود. این رویداد فناوری سالانه دارای بازیگران فناوری جهانی است و آخرین روندها و نوآوری ها را از بخش های مختلف پوشش می دهد. این نمایشگاه در امارات متحده عربی در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار می شود.

این نمایشگاه از بزرگترین نمایشگاههای این صنعت است که در هر دوره از برگزاری حدودا 5 هزار شرکت کننده دارد. سالانه شرکتهای زیادی از سراسر دنیا  در این نمایشگاه جمع می‍‌‌‌‌شوند تا از طریق دبی به بازارخاورمیانه دست پیدا کنند.

شرکت ها و برندهای مطرح زیادی در این نمایشگاه شرکت داشتند که بازدید از غرفه‌ی آنها بسیار جذاب و ارزشمند بود.

یکی از شرکت هایی که در این نمایشگاه با آنها آشنا شدیم شرکت NEVRON است که به صورت تخصصی درباره  IPTVفعالیت می‌کند.

آشنایی با این کمپانی باعث شد تا به واسطه‌ی تجهیزاتی که این شرکت تولید می‌کند بتوانیم هزینه ها را برای کارفرمایان عزیز در پروژه‌های بزرگ با استفاده ازبستر فیبر نوری، کم کنیم.

 

بازدید از این نمایشگاهها مزایای زیادی را برای شرکت و متعاقبا خدماتی که شرکت به کارفرمایان عزیز ارائه می‌دهد درپی داشته است. ارتباط گرفتن مستقیم با کمپانی های مطرح دنیا و تامین تجهیزات به صورت مستقیم و بدون واسطه و عرضه آن به مشتریان با قیمت مناسب یکی از این دستاوردها ست.محصولاتی که در این نمایشگاه عرضه شده بودند به نسبت گذشته ساده تر و مینیمال تر شده بودند. تجهیزات بی سیم پیشرفت قابل توجهی نسبت به گذشته کرده است. شرکت های فعال در این صنعت، با پیشرفت چشمگیری که کرده اند، تجهیزات هوشمند سازی را از حالت لوکس به سمت دیزاین ساده و ارزان سوق داده اند. تا اکثریت مردم بتوانند از خدماتی که هوشمند سازی به آنها ارائه می‌دهند، استفاده کنند.

ما در شرکت هوشمند سازی ساختمان گوزن زرد همیشه در حال به روز کردن اطلاعات خود در این زمینه هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری را به کارفرمایان عزیز ارائه دهیم. امیدواریم مقاله نمایشگاههای حوزه‌ی هوشمند سازی ساختمان به شما کمک کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت