yellowde

راهکارهای ارزان شدن هوشمند سازی ساختمان

راهکارهای ارزان شدن هوشمند سازی ساختمان

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

 

طی دهه گذشته تا به امروز، تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان ،جای خود را در بسیاری از خانه ها باز کرده است و اکثریت جامعه امروزی با مفهوم ساختمان هوشمند آشنا هستند. اما مشکلی که وجود دارد این است که ، سیستم هوشمند سازی ساختمان وساختمان هوشمند در ذهن اکثریت مردم، بعنوان یک آپشن لوکس و گران قیمت جا افتاده است . ما با توجه به تجربه وحوزه فعالیتی که در دهه گذشته تا به امروز داشته ایم ،در این مقاله سعی داریم تا شما را با مفهوم هوشمند سازی ساختمان با روشی ارزان آشنا کنیم . ما شما را با راهکارهایی آشنا میکنیم تا بعنوان کاربر، ساختمان هوشمندی داشته باشید که نیاز به هزینه های زیاد ندارد و شما با صرف هزینه های کم میتوانید لذت داشتن یک خانه هوشمند را با استفاده از تکنولوژی داشته باشید.
درگذشته هوشمند کردن ساختمان به قشر خاصی از افراد جامعه تعلق داشت و تنها درصد کمی از مردم از پس هزینه های هوشمند سازی ساختمان خود برمیآمدند.با پیشرفت تکنولوژی و عجین شدن آن با زندگی مردم ، کارخانه های تولید تجهیزات هوشمند سازی ساختمان شروع به تولید این تجهیزات با قیمت کمتر و همان کارایی و کیفیت کردند تا نیاز عموم افراد جامعه را هم تامین کنند.بنابراین هوشمند سازی ساختمان این روزها دیگر یک آپشن لوکس و گران قیمتی نیست که مختص قشر خاصی باشد.اکثریت جامعه با صرف هزینه کمی هم میتوانند خانه خود را هوشمند کنند و از مزایا و ویژگیهای آن بهره ببرند.
در ادامه چند راهکار ساده هم وجود دارد که شما با استفاده از آنها می‌توانید به راحتی هزینه هوشمند کردن ساختمان خود را مدیریت کرده و حتی کاهش دهید.

پنل آیفون تصویری هوشمند جایگزین کلید هوشمند

اولین راهکاری که ما به عنوان یک شرکت هوشمند سازی ساختمان به کاربر پیشنهاد می‌دهیم تا هزینه های مربوط به هوشمند کردن ساختمان کاهش پیدا کند، استفاده از آیفون تصویری هوشمند بجای استفاده از کلیدهای هوشمند است.

پنل آیفون تصویری هوشمند جایگزین کلید هوشمند

شما با استفاده از این روش دیگر نیاز ندارید تا هم کلید هوشمند بخرید هم آیفون تصویری،با خرید یک آیفون تصویری هوشمند تمام کارهایی که از طریق کلید هوشمند انجام میشود را با استفاده از آیفون هوشمند تصویری انجام می‌دهید.با این روش نه تنها هزینه ها را مدیریت می‌کنید بلکه آیفون تصویری هوشمند،امنیت بیشتری را برای ساختمان شما بهمراه خواهد داشت.کلید هوشمند درساختمان هوشمند نقش فرمان دهی به تجهیزات هوشمند را دارد و برای کنترل تجهیزات استفاده میشود.سیستم آیفون تصویری هوشمند هم بدین شکل است که علاوه بر باز کردن درب ساختمان کار کلید هوشمند را هم انجام میدهد و بوسیله آن میتوان تمام تجهیزات در ساختمان را کنترل کرد و فرمان صادر کرد.
علاوه بر این، امنیت ساختمان به وسیله آیفون هوشمند، بیشتر از گذشته تامین خواهد شد وشما چندین آپشن را با استفاده از یک محصول در اختیار خواهید داشت.

جایگزین کلید هوشمند
حذف تابلوبرق هوشمند

همانطور که می‌دانید تابلو برق یک تجهیز الکتریکی است که در سیستم های برق ساختمان استفاده می شود. وظیفه اصلی تابلو برق توزیع و کنترل برق به اجزای مختلف سیستم است .در ساختمانهای سنتی از تابلو برق به سبک سنتی استفاده می‌شود و در ساختمانهای هوشمند هم از تابلو برق های هوشمند.

اما راهکاری که ما در اینجا داریم این است که شما در سیستم هوشمند با استفاده از یکسری از تجهیزات با تکنولوژی بالا میتوانید تابلو برق هوشمند را حذف کرده و هزینه های هوشمند سازی ساختمان را کاهش دهید.شما به راحتی میتوانید تابلوبرق هوشمند چند ده میلیونی را حذف کرده وبجای آن یک جعبه فیوزسیصد هزار تومانی استفاده کنید. با استفاده از سیستم هوشمند با تکنولوژی بالا تمام تجهیزات خانه با اتصال به پروتکل زیگبی با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند و کاربر به راحتی می‌تواند از راه دور کنترل خانه هوشمند خود را در دست بگیرد و دیگرنیازی به تابلوبرق هوشمند در ساختمان نیست.حذف تابلو باعث حذف سیم کشی خواهد شد و همین امر باعث میشود تا سیم ولوله کمتری در پروسه هوشمند سازی استفاده شود که منجر به صرفه جویی در هزینه ها نیز خواهد شد.

حذف تابلوبرق هوشمند

استفاده از کلید چهار پل بجای کلید تک پل

در خانه های سنتی استفاده از کلید های تک پل ودو پل رایج است.بعنوان مثال شما اگر در خانه 10 لامپ روشنایی داشته باشید باید از 5 کلید دوپل و یا 10 کلید تک پل استفاده کنید.درحالیکه در خانه های هوشمند بجای کلیدهای تک پل میتوان از کلید چهار پل نیز استفاده کرد و هزینه ها را مدیریت کرد.

قیمت کلید های تک پل حدود 50 دلار است درحالیکه شما امکان این را دارید تا کلید 4 پل را با قیمت 69 دلار خریداری کنید..بنابراین با استفاده از این راهکار می‌توانید هزینه های هوشمند کردن ساختمان خود را مدیریت کنید و در ارزانترین حالت خانه خود را هوشمند کنید .با این روش دیگر نیازی به خرید کلیدهای زیادی نیست و با خرید دو تا 3 کلید چهار پل می‌توانید روشنایی خانه خود را کنترل کنید.

هوشمند سازی در مجتمع های بزرگ

هوشمندسازی مجتمع‌های مسکونی به معنای استفاده از فناوری‌های پیشرفته و سیستم‌های اتوماسیون برای بهبود کیفیت زندگی ساکنان و بهره‌وری بیشتر است. این فرایند شامل اتصال و کنترل هوشمند دستگاه‌ها و تجهیزات درون ساختمان، مدیریت مصرف انرژی، امنیت، نورپردازی و سایر سیستم‌های موجود در مجتمع مسکونی می‌شود.
با هوشمندسازی مجتمع‌های مسکونی، امکانات و خدمات متنوعی به ساکنان ارائه می‌شود. برخی از مزایا و ویژگی‌های هوشمندسازی مجتمع‌های مسکونی عبارتند از:

اتوماسیون خانه

با استفاده از سیستم‌های اتوماسیون خانه، ساکنان می‌توانند دستگاه‌های مختلف خانه را از راه دور کنترل کنند. مثلاً می‌توانند روشنایی، سیستم گرمایش و سرمایش، روشنایی خارجی و سایر وسایل را به صورت هوشمند کنترل کنند.

مدیریت مصرف انرژی

هوشمندسازی مجتمع‌های مسکونی به ساکنان امکان مدیریت بهینه مصرف انرژی را می‌دهد. با استفاده از سنسورها و سیستم‌های هوشمند، می‌توانند مصرف برق، گاز و آب را کنترل کنند و در نتیجه هزینه‌های انرژی را کاهش دهند.

امنیت

سیستم‌های امنیتی هوشمند مانند دوربین‌های مداربسته، سیستم اعلام حریق و کنترل دسترسی، امکان مدیریت امنیت مجتمع را بهبود می‌بخشند. ساکنان می‌توانند از راه دور و به صورت مرکزی امکانات امنیتی را کنترل کرده و سطح امنیت مجتمع را ارتقا دهند.

خدمات هوشمند

با استفاده از فناوری هوشمند، می‌توان خدماتی مانند مدیریت پارکینگ، رزرو امکانات مشترک (مثل استخر و سالن ورزشی)، ارسال اطلاعیه‌ها و خدمات تحویل پست را به صورت اتوماتیک و بهینه ارائه کرد.

راحتی و کارایی

هوشمندسازی مجتمع‌های مسکونی به ساکنان راحتی و کارایی بیشتری در زندگی روزمره می‌دهد. از قبیل کنترل روشنایی و حرارت در فضاهای مختلف، کنترل سیستم صوتی و تصویری، و دسترسی به خدمات آنلاین مانند خرید و رزرو.
هوشمندسازی مجتمع‌های مسکونی باعث افزایش راحتی، بهبود امنیت، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و بهره‌وری بیشتر می‌شود. این فناوری‌ها به ساکنان امکان زندگی بهتر و هوشمندانه‌تر را می‌دهند و بهبود کیفیت زندگی را در مجتمع‌های مسکونی فراهم می‌کنند.سیستم روشنایی هوشمند،سیستم سرمایش و گرمایش،سیستم امنیتی از مواردی است که بهتر است مجتمع های مسکونی و حتی اداری به آن مجهز باشند و هزینهای عمومی ساختمان را کاهش دهند.سیستم های هوشمند در ساختمانهای بزرگ باعث مدیریت مصرف انرژی در ساختمان می‌شود و همینطور آسایش و راحتی بسیاری را برای ساکنین بهمراه دارد. راهکاری که برای مجتمع های بزرگ در بحث هوشمند سازی مطرح است این است که این هزینه ها بین واحدها تقسیم می‌شود و عملا هر واحد هزینه کمی را در قبال دریافت این خدمات ،متقبل می‌شود.

با توجه به راهکارهایی که در خصوص کم کردن هزینه ها وارزان شدن هوشمند سازی ساختمان گفتیم اگر شما هم قصد هوشمند کردن ساختمان خود را دارید،ما در شرکت گوزن زرد در کنار شما هستیم تا انتخاب مناسبی را برای خانه خود داشته باشید .درصورت نیاز با مشاوران شرکت در تماس باشید تا با مشاوره رایگان بهترین تصمیم را برای خانه خود بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت