yellowde

سیستم هوشمند اتاق سرور

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

سیستم هوشمند اتاق سرور چه مزایایی برای ما دارد؟  اتاق سرور یکی از مهم ترین بخشها در هر سازمان و شرکتی می باشد. به عنوان مثال: برای بیمارستانها، دانشگاهها، شرکتها و غیره که محافظت از آنها بسیار ضروری و حیاتی است. تا بتوانند از داده ها و اطلاعات مهم خود نگهداری و محافظت کنند. از آنجایی که امروزه تمام زندگی ها  به سمت هوشمند سازی سوق داده شده اند، تجهیز اتاق سرور به تکنولوژی هوشمند کمک شایانی به سازمانها و شرکت ها در جهت ارتقا امنیت اتاق سرورشان می کند و باعث جلوگیری از هرگونه خسارات مالی و جانی می شود.

تصور کنید یک سازمانی بدون توجه به امنیت اتاق سرور، به فعالیت خود ادامه دهد و در صورت بروز کوچکترین مشکلی احتمال از دست دادن تمام دیتاهای سازمانی خود را دارد و احتمال آسیبهای بسیاری برای سازمان چه از لحاظ مالی  چه از لحاظ معنوی وجود دارد. معمولا اولین بحث در هوشمندسازی ساختمان اداری، سیستم هوشمند اتاق سرور است.

 

تجهیز اتاق سرور به تکنولوژی هوشمند دارای مزایایی می باشد که در اینجا بصورت مختصر آنها را مرور میکنیم:

 

کنترل گرما با سیستم هوشمند اتاق سرور

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم، اتاق سرور برای سازمانها و شرکتها بسیار با اهمیت و ضروری می باشد. یکی از مزایای سیستم هوشمند اتاق سرور جلوگیری از گرما در اتاق سرور می باشد. این سیستم با مانیتورینگ و کنترل دما  از گرم شدن اتاق سرور جلوگیری میکند. همانطور که مطلع هستید، برق در اتاق سرور به صورت 24 ساعته در حال کار کردن می باشد. همین امر باعث تولید گرمای بسیار زیادی می شود. بنابراین با سیستم کنترل گرما در اتاق سرور از گرم شدن بیش از حد اتاق جلوگیری می شود. با فعال شدن سنسور گرما، تهویه اتاق شروع به کار کرده و شروع به خنک کردن اتاق می کند.

کنترل و مانیتورینگ رطوبت اتاق سرور

از دیگر مزایای سیستم هوشمند اتاق سرور، می توان به این موضوع اشاره کرد که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به تجهیزات سرور، در سیستم هوشمند اتاق سرور، رطوبت اتاق مانیتور می شود. با افزایش رطوبت، احتمال پوسیدگی تجهیزات سرور بسیار بالامی رود. همچنین با رطوبت پایین نیز الکتریسیته ساکن ایجاد میشود. همین امر نیز باعث خرابی تجهیزات سرور می شود، بنابراین سنسورهای رطوبت در فضا باعث می شود تا اتاق سرور از رطوبت کم و یا زیاد در امان بماند و به طول عمر تجهیزات کمک بسیار زیادی می کند.

مانیتورینگ برق اتاق سرور با سیستم هوشمند اتاق سرور

 

نظارت بر برق اتاق سرور

 

با استفاده از سیستم هوشمند اتاق سرور میتوان برق اتاق سرور را  از راه دور مانیتور کرد.

در دست گرفتن امنیت و کنترل دسترسی به اتاق سرور

در دست داشتن کلید فرمان امنیتی و داشتن دسترسی به اتاق سرور نیز از دیگر مزایای استفاده از تکنولوژی هوشمند در اتاق سرور می باشد. برای امنیت اتاق سرور که یکی از مهترین بخشهای هر سازمان است باید چند نکته را بدانید. علاوه بر عوامل محیطی که بایستی کارکردشان کنترل شود، عوامل انسانی هم می تواند به صورت ناخواسته خرابی به بار بیاورد. با مانیتورینگ درب ورودی اتاق سرور، از تردد افراد غیر مجاز جلوگیری به عمل آید. در این سیستم اگر فردی بصورت غیر مجاز قصد وارد شدن به اتاق سرور را داشته باشد، سنسور در فعال شده و اجازه ورود را نمی دهد و مسئولین را مطلع می کند. حتی می توان گفت در هوشمندسازی ویلا های بسیار لاکچری نیز این موضوع وجود دارد.

کنترل روشنایی از طریق تلفن هوشند

از طریق یک دکمه و از طریق تلفن هوشمند خود می توانید کنترل روشنایی اتاق سرور را از راه دور نیز دردست داشته باشید.

کنترل نشتی آب در اتاق سرور

تجهیز اتاق سرور به سنسور کنترل نشتی آب بسیار حایز اهمیت می باشد. با تجهیز اتاق سرور به تکنولوژی هوشمند می توان از این مشکلات به صورت جدی جلوگیری کرد و از هرگونه خرابی در پی نشت آب جلوگیری به عمل آورد.

به حداقل رساندن خاموشی ها با سیستم هوشمند اتاق سرور

یکی از مهمترین مزایای هوشمند سازی اتاق سرور، کم شدن خاموشی در اثر نوسانات برقی می باشد. حتی در برخی موارد از خاموشی اتاق سرور جلوگیری هم به عمل می آورد. تامین برق برای اتاق سرور بسیار ضروری می باشد و بایستی در کل شبانه روز برق اتاق سرور وصل باشد. با استفاده از سنسورهای هوشمند به محض قطعی برق سنسور آلارم داده و به برق اضطراری وصل می شود تا از هرگونه پیشامد ناگواری جلوگیری کند.

 

پیشنهاد می شود در ارتباط با خانه هوشمند tis مطالعه کنید.

کاهش هزینه های برق مصرفی

مدیریت استفاده بهینه از برق نیز جز مواردی است که همیشه بایستی بدان توجه کرد و با تجهیز اتاق سرور به تکنولوژی هوشمند می توان همه ی هزینه های مربوط به قبوض را مدیریت کرد. این مسئله همیشه برای همگان بسیار جذاب می باشد.

سیستم کنترل امنیت اتاق سرور

 

سیستم کنترل امنیت اتاق سرور

 

هم بسیار حائز اهمیت می باشد و بایستی سناریوهایی تعریف کرد تا جلوی هرگونه سرقت گرفته شود. این امر با استفاده از هوشمندسازی بسیار راحت صورت می گیرد.و تمام ورود و خروج ها رصد می شود. با کار گذاشتن سنسورهای حرکتی، می توان تمام اتاق سرور را تحت کنترل گرفت. برای هوشمندسازی ساختمان های خود می توانید از محصولات شرکت اورویبو استفاده کنید.

سنسور دود

سنسور دود نیز از دیگر مزایای اتاق سرور هوشمند می باشد که برای جلوگیری از آتش بسیار کارامد است. از خسارات جبران ناپذیری که بر اثر آتش سوزی ممکن است به بار بیاید جلوگیری می کند و این یکی از مهمترین آپشن هایی می باشدکه سیستم هوشمند اتاق سرور در اختیارتان قرار می دهد.

یکی دیگر از مواردی که می توان در سیستم اتاق سرور هوشمند بدان اشاره کرد، سنسور تشخیص قطعی برق شهری می باشد. که بلافاصله باعث روشن شدن برق اضطراری می شود که همین امر بسیار حائز اهمیت می باشد.

سنسور گرد و غبار با سیستم هوشمند اتاق سرور

یکی دیگر از مسائلی که امنیت تجهیزات اتاق سرور را تهدید می کند، مسئله گردو غبار می باشد. درصورتیکه اتاق سرور مجهز به تکنولوژی هوشمند باشد، با دادن آلارم، شما را از گردوغبار اضافی بروی تجهیزات باخبر می کند که همین امر به  افزایش طول عمر تجهیزاتتان کمک شایانی می کند.

مطلب پیشنهادی: هوشمندسازی ساختمان

کنترل هزینه های مربوط به نیروی انسانی

در سیستم سنتی برای اینکه تجهیزات همیشه در حال کار کردن باشند و خللی در روند کارکردن تجهیزات پیش نیاید، یک یا چند نیروی انسانی بایستی بصورت 24 ساعته در محل حضور داشته باشند. و در عصر مدرن و هوشمند و باتوجه به پیشرفتی که در تمام زمینه ها شاهد میباشیم، سیستم هوشمند با به کارگیری تکنولوژی به شما کمک می کند که  استفاده از نیروی انسانی را به حداقل برسانید. و تمام هزینه های مربوط به حقوق و غیره مربوط به نیروی انسانی به حداقل برسد و درصد خطایی که با وجود نیروی انسانی ممکن است پیش بیاید به حداقل برسانید.

با تجهیز اتاق سرور به تجهیزات هوشمند خانه هوشمند گوزن زرد صرفه جویی به سزایی در تمام هزینه های شما می شود و برایتان ارزش افزوده به همراه دارد و امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می دهد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت