yellowde

سیستم هوشمند موتور خانه

سیستم هوشمند موتورخانه

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

سیستم هوشمند موتور خانه در هر ساختمانی چه مسکونی و چه اداری بسیار قابل توجه می باشد. سازندگان بایستی در بحث موتور خانه بسیار حساس بوده و توجه ویژه ای بدان داشته باشند. در سیستم سنتی موتور خانه بایستی به چندین مورد اشاره شود که باعث استهلاک و همچنین صرف هزینه های زیاد مصرفی می گردد. به عنوان مثال: در سیستم سنتی، در فصل تابستان و یا در فصل زمستان، سیستم سنتی توجهی به آب و هوا ندارد. گرمایش و سرمایش فقط از طریق درجه ای که بر روی آن قرار گرفته است فعال است. پس هوشمندسازی ساختمان شامل موضوع مهمی به نام هوشمندسازی موتورخانه می شود.

مزایای هوشمندسازی موتورخانه

همین موضوع باعث هدر رفت بسیار انرژی می شود. تصور کنید در فصل زمستان هستیم و به یکباره هوا برای چند روز ممکن است گرم شود. در چنین مواردی بیشتر ساکنین ساختمانها برای مدتی پنجره های خانه خودرا باز می کنند. تا از گرمای محیط داخل خانه خلاص شوند که همین امر باعث می شود انرژی بشدت هدر برود. در بسیاری از مواقع برای همه ی ما پیش آمده که در ماه پایانی سال هوا گرم می شود و هنوز موتورخانه ها روشن هستند. گرمای خانه باعث میشود تا دوباره به سراغ باز کردن پنجره ها برویم. یا ممکن است در اوایل بهار هوا خنک شود و سیستم موتور خانه خاموش باشد. این موضوع باعث می شود ما چندین روز سرما را تحمل کنیم. در صورت ادامه دار بودن آن، سیستم موتور خانه را مجدد روشن کنیم.در نظر بگیرید شما اگر اقدام به هوشمندسازی ویلا کنید، دمای موتور خانه خود را نیز می توانید از راه دور کنترل کنید.

در اینجا سیستم هوشمند به کمک ما آمده است. به ما کمک می کند تا در مصرف انرژی حداقل استفاده را داشته باشیم و تا حد ممکن از هدررفت انرژی جلوگیری بعمل بیاوریم. در سیستم هوشمند موتورخانه، ما قابلیت این را داریم تا درجه دمای مد نظر را برای موتورخانه تعریف کنیم. تا همیشه چه با سرد شدن هوا و یا با گرم شدن هوا دما ی مطلوبی را که برای موتورخانه هوشمند خود تعریف کرده ایم، داشته باشیم. علاوه برآن سیستم موتور خانه هوشمند این قابلیت را دارا می باشد که موتور خانه را با آب و هوای خارج از موتور خانه سینک کند. با بالا و پایین رفتن دما، سنسورهای موتور خانه کاهش و یا افزایش دما را تشخیص داده و دمای آب را تغییر دهد. تجهیزات اورویبو به شما در جهت هوشمندسازی ساختمان هایتان کمک شایانی می کند.

سیستم هوشمند موتور خانه در ادارات

یکی دیگر از مزایای هوشمند کردن موتور خانه ها در سازمانها و ساختمانهای اداری، نسبت به سیستم سنتی موتور خانه این می باشد که در سازمانها معمولا 8 ساعت از کل شبانه روز افراد در آنجا مشغول به کار و فعالیت می باشند. در بقیه ساعات روز ساختمانها خالی از سکنه بوده و سیستم گرمایش بصورت یکسره کار می کند. که باعث هدرفتن انرژی و بالا رفتن قبوض آب و برق  گاز میشود. شما با هوشمندسازی ساختمان اداری خود می توانید این آپشن را داشته باشید.

سیستم هوشمند موتور خانه چاره ای برای این مشکل در نظر گرفته است. به طوری که با تعریف سناریوی خاص و مشخصی در زمان و ساعت مشخصی، مثلا یک ساعت قبل از اینکه کارکنان وارد ساختمان شوند، شروع به کار می کند. و دمای محیط را به دمای مطلوب و مدنظر کارفرما می رساند. و پس از پایان یافتن ساعت اداری سیستم بصورت اتوماتیک خاموش شده و باعث مدیریت در مصرف بهینه انرژی و همچنین مدیریت هزینه های مصرفی می شود.

در سیستم هوشمند موتورخانه سنورهایی تعبییه میشوند که به سنسورهای حرارتی معروف هستند. و با تعریف دما این سنسورها دما را کنترل کرده و از افزایش و یا کاهش دما جلوگیری میکنند.

کاهش استهلاک موتورخانه

از دیگر مواردی که باید بدان اشاره کرد بحث استهلاک سیستم موتورخانه می باشد. که در سیستم سنتی موتورخانه به علت اینکه باید آب گرم ساختمان را تامین نماید، بصورت 24 ساعته کار می کند. که همین امر در طولانی مدت باعث استهلاک و کاهش کارایی سیستم موتور خانه می شود. و هزینه بر می شود ولی در سیستم موتورخانه هوشمند این مشکل حل شده و از استهلاک موتورخانه جلوگیری به عمل میآید.

برای همگی ما این اتفاق بارها و به وفور افتاده که با قطعی برق سیستم موتورخانه از کار می افتد و گرمایش خانه نیز از کار می افتد. فرض کنید شما فرزند کوچکی در خانه داشته باشید، و یا اینکه حتی سالمندی در خانه داشته باشید. این مشکل در فصل زمستان قطعا به معظلی برایتان تبدیل خواهد شد. ولی با هوشمند کردن سیستم موتور خانه دیگر نگرانی از بابت قطع و وصل شدن برق ندارید. چون با وجود سنسورهایی که در موتور خانه نصب شده است به محض رفتن برق، سنسورها آلارم قطعی برق را صادر می کنند. و برق اضطراری وصل شده، و بدون کوچکترین وقفه ای سیستم موتورخانه به کار خودش ادامه می دهد.

صرفه جویی با سیستم هوشمند موتور خانه

 

 

 

از دیگر مزایای سیسم هوشمند موتورخانه، نسبت به سیستم سنتی موتورخانه بحث صرفه جویی سالانه در هزینه های گاز و برق مصرفی میباشد. طبق تحقیقات به عمل آمده، با هوشمند کردن موتور خانه سازمان ها و ساختمان های اداری بطور متوسط در سال حدودا 30 تا 40 درصد در هزینه های مصرفی همچون گاز صرفه جویی می شود. این عدد در ساختمانهای مسکونی به حدود 15 تا 20 درصد کاهش در سال می رسد. که این کاهش مصرف کمی متغیر میباشد و براساس سازه ساختمان و سیستم عایق بندی و غیره کمی تفاوت پیدا می کند.

همانطور که تا به الان حتما متوجه شده اید سیستم هوشمند موتورخانه برای هر ساختمانی ضروری می باشد و در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی می کند. و همینطور هزینه کردن برای هوشمند ساختن موتورخانه برای سازندگان ساختمانها و همچنین برای ساکنین ساختمانها بسیار مقرون بصرفه میباشد. تصور کنید سازندگانی که ساختمان خود را مجهز به سیستم هوشمند میکند به طور قطع ساختمان خودرا با قیمتی بالاتر نسبت به ساختمانهای مجاور و منطقه به فروش میرساند. و همین امر برایشان ارزش افزوده در طولانی مدت به همراه دارد.

آسایش و راحتی که سیستم هوشمند موتور خانه برای ساکنین به همراه دارد مثال زدنی است. همانطور که می دانید یکی از دغدغه های همیشگی، یکنواختی سیستم سنتی موتورخانه های ساختمانها چه مسکونی و چه سازمانی و اداری می باشد. که کنترل کردن دمای موتورخانه برایشان به سختی مقدور بود ولی با سیستم هوشمند موتور خانه براحتی در هر تایمی از روز میتوان دمای موتورخانه را تنظیم کرد.

جمع بندی

همچنین برای صاحبین و ساکنین ساختمانها نیز بسیار به صرفه بوده و ارزش افزوده به همراه دارد. بطوریکه از تمام مواردی که در بالا بدان اشاره کردیم جلوگیری بعمل آمده و در هزینه ها صرفه جویی بالایی صورت می گرد.

شاید اگر شما که  دارای ساختمانی قدیمی هستید و این مقاله را خواندید، برایتان این سول پیش آمده است که آیا سیستم سنتی موتورخانه محل سکونت خود را میتوانید هوشمند کنید؟ پاسخ به این سوال بله میباشد و شما بدون نگرانی و کوچکترین دردسری میتوانید سیستم موتورخانه خودرا از حالت سنتی به هوشمند در زمانی کوتاهی در بیاورید.

شرکت هوشمندسازی ساختمان گوزن زرد با تیم جوان و مجرب خود در کنار شماست تا این زمینه به شما اطلاعات کافی را ارایه دهد و در مسیر هوشمند سازی خانه تان همراهتان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت