yellowde

سیستم هوشمند دامداری

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

 

دامداری همیشه یکی از شغل های سخت به حساب می آید که نگهداری همزمان از دام ها و رسیدگی به دام و گرفتن شیر و غیره برای صاحب مزرعه پر از چالش و دغدغه می باشد. ولی امروزه سیستم هوشمند دامداری به کمک صاحبین مزارع آمده است تا در تسهیل کارها کمک حالشان باشد.

صرفه جویی در هزینه با سیستم هوشمند دامداری

یکی از مزایایی که سیستم هوشمند دامداری داراست، این است که صرفه جویی بسیاری در هزینه ها برای صاحبین مزارع و دامداری ها دارد. نیروی انسانی که یکی از پر هزینه ترین نیروهاست، در این سیستم حذف و یا به حداقل میرسد که صرفه جویی بسیاری برای دامداران به همراه دارد. در سیستم سنتی دامداری تمام کارهای دامداری به دست نیروی انسانی صورت می گیرد که همین امر باعث کاهش سرعت روند انجام کارها و همچنین باعث احتمال بروز خطر برای دام هاست. سیستم هوشمند دامداری با ورود در حیطه دامداری سعی بر این دارد تا هزینه ها را تا حد ممکن کاهش داده و کارایی سیستم را ارتقا دهد. تمام کارهایی که توسط نیروی انسانی با سرعت پایینی صورت می گرفت توسط سیستم هوشمند و تعریف سناریوهای مختلف به صورت همزمان و با سرعت و دقت بسیار بالایی صورت می گیرد که همین امر باعث رشد بهتر دام ها و رشد کاراییشان می شود.

توجه همزمان به تغذیه، سلامت، وضعیت شیردهی دام ها و به صورت همزمان برای نیروی انسانی هم زمان بر و هم هزینه بر خواهد بود. در حالی که تمامی این موارد توسط سیستم هوشمند دامداری در کمترین زمان و با بالاترین کارایی صورت می پذیرد.

مطلب منتخب: هوشمندسازی ساختمان

کنترل دامداری از راه دور با سیستم هوشمند دامداری

کنترل دامداری از راه دور و بوسیله تلفن هوشمند خود، یکی دیگر از مزایای هوشمند سازی دامداریها میباشد .

شمارش دام ها بصورت سنتی بسیار وقت گیر میباشد و درصد خطای بالایی هم دارد ولی در سیستم هوشمند دامداری این مشکل حل شده و با نصب سنسورهایی در جلوی درب ورودی تردد دامها کنترل میشود و شمارش انجام میشود.با ردیابی هوشند دامها بصورت دقیق در هر مکانی از مزرعه که باشند بصورت کاملا اتوماتیک ردیابی میشوند ودیگری مشکلی از جهت ردیابی دامها از طریق نیروی انسانی که کاری طاقت فرسا و وقت گیر هست ،نیزنخواهید داشت.

کم شدن نیروی انسانی در دامداری هوشمند

امروزه همگی در صدد این هستند تا در کار و شغلی که دارند پیشرو باشند و داشتن سود زیاد برای صاحبین کسب و کار بسیار حایز اهمیت می باشد. در دنیای امروزی که  تکنولوژی در تمام حوزه ها وارد عمل شده، صاحبین مزارع و دامداریها برای رسیدن به سود بیشتر و گسترش کسب و کار خود بایستی سیستم مزرعه و دامداری خود را به سیستم هوشمند مجهز کنند، تا بتوانند کار خود را در اشل بزرگتری گسترش دهند. با استفاده از سیستم سنتی رسیدن به این هدف سخت تر و همچنین زمان بر می باشد چون نیروی انسانی توان پایین تری نسبت به تکنولوژی دارا می باشد و همین امر رسیدن به موفقیت و تارگت مد نظر مزرعه داران را با چالش و کندی روبه رو می کند.

در سیستم  هوشمند دامداری به کمک تکنولوژی مزرعه داران بصورت تمام وقت و بدون کوچکترین خطایی میتوانند مزرعه خودرا مانیتور کرده و از روند کارایی دام ها، سلامت،تغذیه، باروری و چندین آیتم دیگر به صورت همزمان آگاهی بیابند که این امر بسیار حیاتی می باشد تا دام ها در وضعیت سالم باشند تا سود بیشتری عاید دامدار شود.

از دیگر مواردی که در دامداری ها بسیار حایز اهمیت می باشد، بحث تغذیه دام و محصولاتی که ارائه می دهد است. برای یک دامدار کیفیت گوشت و شیر و …. که دام می دهد بسیار باارزش می باشد و دامداران تمام سعی خودرا می کنند تا بهترین کیفیت را با بالاترین قیمت عرضه کنند.

بهبود تغذیه دام ها

 

بهبود تغذیه دام ها

 

با تجهیز دامداری به تکنولوژی هوشمند به شدت روند تغذیه دام و کیفیت محصولاتی که عرضه میکند افزایش پیدا می کند ،در سیستم دامداری سنتی غذا دادن به دام توسط نیروی انسانی صورت می گیرد که همین امر دشواری های زیادی را به همراه دارد. ولی در سیستم هوشمند دامداری این مشکلات به راحتی حل شده و راه را برای دامداران به شدت هموار می کنند، که نتیجه های قابل توجهی به همراه دارد. کل فرایند تغذیه دام به صورت سناریوهای مختلف تعریف شده و سیستم تغذیه دام تحت کنترل میباشد، که گوشت با کیفیت بالاتر و محصولات لبنی با کیفیت تر را میتوان به بازار عرضه کرد. همین امر باعث میشود نه تنها هزینه ای که صرف تجهیز دامداری به تکنولوژی هوشمند کرده اید به شما برگردد، بلکه در طولانی مدت سود چشمگیری هم عایدتان بشود و از رقبای خود جلوتر بیفتید.

سلامت دام ها با سیستم هوشمند دامداری

از موارد دیگر که برای دامداری ها بسیار حایز اهمیت می باشد، بحث سلامت دام هاست که توسط سیستم هوشمند تمام دام ها مانیتور شده و در صورت بیماری هرکدام از دام ها سریعا دامدار را مطلع کرده و از ضررو زیان به دامدار و شیوع بیماری بین دام ها جلوگیری می شود.

رشد دامها در محیطی کاملا سالم برای دامدار بسیار ضروری می باشد و دامها نیاز اساسی به محیطی دارند تا بتوانند در آن براحتی تغذیه ،تولید مثل کرده و …که این مهم  با تجهیز دامداری به سیستم هوشمند برای دامدار بسیار آسان خواهد بود و دامهای با سلامت کامل خواهد داشت. سیستم هوشمند از طریق سنسورهایی که در محیط دارد از میزان رطوبت ،گازهای موجود در محیط و غیره دامدار را مطلع می کند و با کوچکترین تغییری در دما و سایر المانهایی که برای سیستم تعریف شده، کاربر خودرا براحتی از طریق تلفن هوشمند مطلع می کند و کاربر بصورت 24 ساعت از شبانه روز میتواند شرایط دامداری خودرا اسکن کرده و تحت کنترل داشته باشد و دیگر هیچ گونه نگرانی از بابت سلامت دامها و مزرعه خود نداشته باشد.

تنظیم خودکار هوای دامداری

 

تنظیم خودکار هوای دامداری

 

همانطور که مطلع هستید دام برای رشد خود بایستی در یک دمای متعادل زندگی کند و گرما و یا سرمای بیش از حد بر روی محصولات دامی تاثیر مستقیمی میگذارد. با تجهیز دامداری به تکنولوژی هوشمند دیگر دامداران دغدغه گرما و سرما در محیط را نخواهند داشت و سیستم با وجود سنسورها و دمایی که تعریف شده، محیط را با همان دما و با رطوبت کافی نگه می دارد تا گرما و سرما باعث ایجاد استرس در دام نشود که استرس دام تاثیر بسیار زیاد و بصورت مستقیم بر روی محصولات دامی را دارد.

دوشیدن شیر دام ها

از دیگر مواردی که در بحث دامداریها حایز اهمیت میباشد بحث شیردهی دامهاست که با سیستم هوشمند دوشیدن شیر دامها تسریع شده و با دقت و سرعت بالایی توسط دستگاه صورت می گرد و در زمانهایی مشخص شیر دام ها بصورت مکانیزه دوشیده میشود.

اطفاء حریق در دامداری هوشمند

مبحث دیگری که دامداران در مزارع خود بایستی به آن توجه داشته باشند، بحث مربوط به آتش سوزی دامداری میباشد که در صورت وقوع تلفات بسیار و ضررهای جبران ناپذیری را به همراه دارد. در سیستم دامداری به شیوه سنتی احتمال وقوع این خطرات بسیار بالاست و خطری است که دامداری را مورد تهدید قرار می دهد. ولی در صورتیکه دامداری مجهز به سیستم تکنولوژی هوشمند باشد، با وجود سنسورهای اعلان حریق که در محوطه دامداری نصب می شود با کوچکترین علامتی سنسورها شروع به آلارم دادن میکنند و اگر حتی شما در دامداری هم حضور نداشته باشید، هشدار بر روی گوشی همراهتان میاید و بلافاصله سیستم شروع به کار کرده و مانع از آتش سوزی و ضررو زیان ناشی از آن می شود.

شرکت گوزن زرد با تیمی جوان و مجرب از ابتدا در کنار شماست تا مزرعه و دامداری خود را از حالت سنتی به هوشمند تجهیز کرده و از امکانات بیشتری بهره مند شوید و در مدت زمان کوتاهی به سود بسیاری در دامداری خود برسید و آسایش و امنیت را در محل کارتان به ارمغان بیاورید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت