yellowde

سیستم هوشمند اعلان حریق

سیستم هوشمند اعلان حریق

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

سوالی که همیشه برای همه افراد پیش میاید در مورد این است که  سیستم هوشمند اعلان حریق چه ضرورتی برای ساختمان داراست؟ جواب به این سوال بسیار ساده و واضح می باشد. حفاظت از جان و مالتان، دو مقوله ای که بسیار مهم و حیاتی است .

یکی از مواردی که همیشه در ساختمانها چه مسکونی و چه اداری بایستی مورد توجه قرار گیرد، مبحث سیستم اعلان حریق می باشد. امنیت محل سکونت افراد یکی از آیتمهای ضروری می باشد. درواقع، سیستم اعلان حریق از ارکان اصلی هر ساختمان می باشد. تمامی ساختمان ها بایستی مجهز به سیستم اعلان حریق باشند. قبل از پیدایش هوشمند سازی سیستم اعلان حریق، به صورت سنتی نیز وجود داشته است. ولی در واقع سیستم هوشمند دارای مزایای بسیاری می باشد که در این مقاله سعی بر این داریم تا این موارد را مورد بررسی قرار دهیم. برای تهیه ابزار محصولات هوشمند سازی اورویبو از اینجا اقدام کنید.

در سیستم اعلان حریق آدرس پذیر، سنسورها شمارا بوسیله ی پنل های موجود در منطقه، از محل دقیق آتش سوزی مطلع می کنند. و بطور کامل شما را از عاملی که باعث ایجاد آتش سوزی شده مطلع می کند و باعث فعال شدن هشدار دهنده های مربوطه می شود.

از طریق سیستم اعلان حریق هوشمند، شما براحتی می توانید از طریق تلفن هوشمندتان به پنل های موجود متصل شوید و از این طریق به راحتی منزل و یا محل کارتان را مانیتور کنید و در صورت هشدار و یا کوچکترین آلارمی به سرعت از هرگونه ضررو زیانی جلوگیری کنید.

از مزایایی که سیستم هوشمند داراست، می توان به پایین بودن درصد خطا در این سیستم اشاره کرد که احتمال خطا در این سیستم بسیار پایین می باشد. واکنش سیستم اعلان حریق هوشمند به حریق بسیار زیاد بوده و به سرعت هشداردهنده ها فعال می شوند.

سیستم اعلان حریق را میتوان به گوشی هوشمند و یا لپ تاپ خود وصل کنید و در کسری از ثانیه کنترل همه چیز را در دست بگیرید و همینطور این سیستم را در هوشمندسازی ساختمان اداری در نظر بگیرید.

برای راحتی کاربران میتوان سیستم اعلان حریق را با دیگر سیستمهای امنیتی و حفاظتی ساختمان یکپارچه کرد تا دسترسی بدان برایتان سهل و اسان شود.

نکته ی دیگری که در سیستم اعلان حریق هوشمند وجود دارد این است که هشدارها را م یتوان در چندین مرحله دریافت کرد. یعنی قبل از وقوع حادثه به صورت چندین پیش هشدار، آلارم ها به صدا درمی آید و درصورت عدم رسیدگی و وقوع حادثه هشدار اصلی و در پی آن سنسورهای مربوط به اطفای حریق فعال می شود و از پیشامدهای ناگوار جلوگیری به عمل می آید.

یکی دیگر از مزایای سییستم اعلان حریق هوشمند هزینه نصب و نگهداری به صرفه می باشد و میتوان گفت تقریبا هزینه ی پایینی دارد.

در سیستم اعلان حریق هوشمند دکتورها میزان حساسیت بیشتری را نسبت به سیستم اعلان حریق سنتی داراست، که همین امر باعث می شود تا خیلی سریع از طریق سنسورها و آلارم های هشدار از آتش سوزی جلوگیری شود و از هرگونه زیان مالی و جانی در امان بمانید. یکی از فاکتورهایی که توجه خاصی باید بدان داشت و به وسیله آن امنیت خود و ساختمانی که در آن هستید را تامین کنید.

در سیستم هوشمند اعلان حربق سنسورهای بیسیم (وایرلس)به راحتی نصب می شوند و سیستم آلارم داخلی پرتابل می باشد و قابلیت این را دارد که شما در هر مکانی که میخواهید آن را نصب کنید و همین امر باعث راحتی کاربر می شود.

 

سیستم هوشمند اعلان حربق سنسورهای بیسیم

 

در سیستم اعلان حریق سنتی مشکلی که وجود دارد سنسورها به عنوان مثال حتی حساس، به دود و یا بخاری که از پختن غذا تولید می شود،نیز هستند. گاها مشاهده شده که با دود کردن اسفند نیز این سنسورها فعال شده و شروع به آلارم دادن می کنند که همین مسیله برای کاربر ناکارآمد بوده و در بسیاری از موارد باعث رنجش خاطر اهالی و ساکنین ساختمان می شود. ولی در سیستم اعلان حریق هوشمند دیگر شما با اینگونه مشکلات سروکار ندارید و سنسورها قدرت تشخیص دود حاصل از آشپزی و یا دود حاصل از آتش سوزی را دارند. جهت تجهیز ویلای خود به این سنسور و هوشمندسازی ویلا با ما تماس بگیرید.

کمکی که سیستم اعلان حریق هوشمند به کاربر خود می کند این است که کوچکترین نوتیفیکیشن ها هم به تلفن همراه هوشمند کاربر فرستاده می شود و کاربر با خیال راحت می تواند حتی زمانیکه خارج از شهر محل سکونت خود هست، محل زندگی خود را مانتیور کرده و از همه لحاظ بابت امنیت خانه خود خیالش راحت باشد. و در صورت کوچکترین اتفاقی که ممکن است برای محل سکونتش اتفاق بیفتد آگاه و در دسترس باشد.

برای خیلی از ما پیش آمده که با عجله ی زیاد از خانه خارج شدیم و عازم سفر به شهر و یا حتی کشور دیگری بوده ایم و در مسیر رفت به یکباره یادمان می افتد که مثلا گاز را خاموش نکرده ایم و وقتی هم برای برگشت مجدد به خانه و چک کردن گاز نداشته ایم در بسیاری از مواقع این فقط یک دل نگرانی است که در صورت خاموش نبودن گاز ممکن است اتفاقات ناگواری پیش بیاید ولی سیستم هوشمند در اینجا به کمک همگی ما آمده تا زندگی ماشینی که همگی در حال تجربه کردنش هستیم را برایمان آسان تر کند و از دغدغه هایمان در این عصر ماشینی بکاهد و به راحت تر کردن زندگیمان بیاید.

شما به وسیله تلفن هوشمند خود به راحتی می توانید محل زندگی خود را مانیتور کنید و در صورتیکه گاز را خاموش نکرده اید تنها بوسیله یک کلید از بروز یک فاجعه جلوگیری کنید.

در مواقعی هم ممکن است که شما به کل فراموش کرده اید گاز را خاموش کنید و به قدری دغدغه فکری دارید که اصلا یادتان هم نمی افتد. با گرم شدن بیش از حد گاز و حرارتی که متصاعد می شود سنسورها فعال شده و یک پیام برایتان از طریق تلفن هوشمندتان ارسال میشود و احتمال خطر را گوشزد می کند. شما با سناریوهایی که از قبل تعریف کرده اید، می توانید به راحتی و بدون کوچکترین دل نگرانی گاز را غیر فعال کنید و جلوی یک اتفاق ناگوار را بگیرید.

در سیستم سنتی اعلان حریق آلارم، بطور کلی در ساختمان فعال می شود ولی در سیستم اعلان حریق هوشمند محل دقیق را به شما نشان می دهد که همین امر میتواند کمک شایانی به جلوگیری از پیشروی آتش کند و تمام توجه شما به محل وقوع آتش جلب می شود و در زمانتان نیز صرفه جویی میشود. و همچنین در تخلیه ساختمان کمک شایانی می کند، زمانیکه محل دقیق آتش سوزی در ساختمان مشخص باشد تخلیه ساختمان بسرعت انجام میگیرد و از خسارات بیشتر چلوگیری بعمل میاید. برای تهیه سیستم هوشمند اعلان حریق با شرکت گوزن زرد تماس بگیرید.

جهت مطالعه بیشتر در سایت های لاتین از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

reliablefire

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت