yellowde

تجهیزات هوشمند برای فضای باز

تجهیزات هوشمند برای فضای باز

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

تجهیزات هوشمند برای فضای باز شامل موارد زیادی می شود و مجموع این موارد را تجهیزات هوشمند برای فضای باز می نامند. تصور کنید که برای تعطیلات و وقت گذرانی با عزیزانتان عازم سفر هستید و تمام نگرانیان بابت این است که چند روز اول سفر را باید صرف سروسامان دادن به وضعیت استخر و گل و گیاهان محوطه ویلا و همچنین رسیدگی به آب استخر و غیره ی ویلای شخصی تان نمایید.اگر کودکی در این سفر همراه شما باشد، وضعیت بدتر شده و دغدغه ها نیز برای ایجاد رفاه و آسایش برای اعضای خانوادتان دوچندان خواهد شد.

ما در این مقاله سعی مان بر این است تا شما را با تکنولوژی هوشمند سازی فضای خارجی ویلایتان و کمکی که تیم شرکت خانه هوشمند گوزن زرد در این راستا می تواند به شما کند، آشنا کنیم.

 

سیستم آبیاری هوشمند

یکی از مهمترین دغدغه ها مشکل آبیاری گل و گیاهان در طول سال برای صاحبان ویلا می باشد،اینکه باغبانی معتمد را پیدا کنید که به گیاهان رسیدگی کند، یکی از بزرگترین مشکلها می باشد. شما هزینه زیادی را صرف ساخت ویلای خود کرده اید و در نهایت اگر باغبانی ایده آل را برای خود نتوانید پیدا کنید تمام سختی و مشقتی که در طول ساخت ویلا انجام دادید و حتی هزینه ای که برای ساخت کرده اید، همگی با نداشتن ظاهر زیبا و شکیل از بین خواهد رفت. می توان چنین گفت که شما می توانید با صرف هزینه برای سیستم آبیاری هوشمند دیگر هیچ نگرانی خاصی نداشته باشید و تمام کارهای بیرونی و فضای باز را به دست تکنولوژی بسپارید. به راحتی می توانید تنها با تعریف سناریو و لمس یک دکمه مشکل آبیاری گیاهان محوطه را حل کنید. همین امر برایتان ارزش افزوده نیز به همراه دارد، به عنوان مثال شما مبلغی را جهت هوشمند سازی ویلا پرداخت می کنید که همین مبلغ در یک زمان کوتاه به شما باز می گردد و بعد از آن برایتان سود به همراه دارد.

سیستم آبیاری هوشمند

 

سیستم کنترل هوشمند روشنایی محوطه

 

سیستم کنترل هوشمند روشنایی محوطه

 

از دیگر مزایای هوشمند سازی فضای باز در هوشمندسازی ساختمان tis کنترل هوشمند روشنایی محوطه می باشد. بیشتر ساختمان ها مجهز به سیستم فتوسل می باشند که همین نیز مشکلاتی را با خود بهمراه دارد، اینکه سیستم روشنایی محوطه ساختمان با روشن و تاریک شدن هوا خاموش و روشن شود، خود مشکلاتی را بهمراه دارد. یکی از آنها مربوط به زمانی است که در نیمه ی شب دیگر نیازی به روشنایی نمی باشد. زمانی که همه ی اعضای خانواده خواب هستند، نیازی به روشن بودن سیستم روشنایی ندارند. همین مساله باعث هدرفت انرژی می شود و برای مالک به صرفه نمیباشد. شما می توانید با افزودن تایمر و تعریف یک سناریو در ساعات مشخصی سیستم روشنایی را خاموش و روشن کنید. بارها پیش آمده که در ترافیک مانده اید و یا اینکه نیمه های شب به مقصد رسیده اید، اینکه مسافت زیادی را در تاریکی بپیمایید تا به کلیدهای روشنایی برسید، کمی سخت و دشوار است. شما می توانید با تعریف یک سناریو مشخص، تنها با فشردن یک دکمه از طریق تلفن هوشمندتان در مقابل درب سیستم روشنایی خود را روشن کنید و دردسر بیشتری نداشته باشید.

دمای استخر

یکی از تفریحات در ویلا شناکردن در استخر خصوصی می باشد. که می تواند لحظات بسیار خوبی را در تعطیلات برای اعضای خانواده به ارمغان بیاورد. تصور کنید در فصل زمستان با خانواده و دوستان قصد رفتن به ویلای خود را دارید، همیشه یکی از دغدغه ها میتواند مربوط به آب استخر باشد. اینکه در روز اول و در بدو ورود به ویلا نمیتوانید از استخر استفاده کنید و باید منتظر این باشید تا آب استخر به دمای مطلوب و قابل استفاده برسد. شما با تجهیز استخر به تکنولوژی هوشمندسازی براحتی می توانید چند ساعت قبل از استفاده از استخر و حتی بدون نیاز به حضورتان تنها با یک دکمه و از طریق موبایلتان دمای استخر را تنظیم کرده و به محض رسیدن به ویلا از استخر با آب گرم خود استفاده کرده و نهایت لذت را ببرید. بریم برای آشنایی با دیگر تجهیزات هوشمند برای فضای باز آشنا شویم.

 

مقاله پیشنهادی: اینترکام چیست؟

تصفیه آب استخر

حسی که داشتن یک استخر تمیز با اب زلال به آدمی میدهد غیر قابل توصیف است ،زلالی آب و تمیز بودنش همیشه حس طراوت و شادابی رو به آدم انتقال میده ،شما میتوانید قبل از مراجعت به ویلا آب استخر را تصفیه کرده و در بدو ورود از تمیزی آب لذت کافی را ببرید.توی دنیای امروزی که زندگیها به شدت ماشینی شده و هیچ کس وقت زیادی رو نداره که بخواد صرف کارهای بیسیک و پیش پا افتاده بکنه تکنولوژی همیشه به کمک  ماها میاد،فکر کنید شما میخواهید به تعطیلات سه روزه برید یکی از مهترین کارها قبل از مراجعت تصفیه آب میباشد چون حدود سه روز زمان لازم است تا آب تصفیه شود اگر خودتان قصد انجام این کار را داشته باشید درواقع زمانی برای استفاده از استخر برایتان باقی نمیماند ،از طرفی اگر بخواهید همیشه آب تمیز و زلالی در استخرتان داشته باشید بایستی مدام پمپ تصفیه را روشن نگه دارید که همین امر نیز باعث افزایش قبض برقتان خواهد شد و عمر پمپ تصفیه را هم کاهش میدهد که  باعث ضرر بیشتری برای ساکنین میشود،شما با تجهیز ساختمان خود به تکنولوژی هوشمند خیالتان از بابت تمام این موارد راحت خواهد شد. برای آن که بیشتر بدانید مزایای هوشمندسازی ساختمان چیست؟ می توانید این مقاله از گوزن زرد را نیز مطالعه کنید.

 

 

کنترل هوشمند درب پارکینگ

 

کنترل هوشمند درب پارکینگ

 

برای همه ما پیش میاد که کلیدهارو جا بزاریم و این یکی از دغدغه ها ی ما میتونه باشه. تصور کنید چندین کیلومتر رو رانندگی کردید تا برسید به ویلاتون و به محض رسیدن متوجه میشید که ریموت کنترل درب پارکینگ رو جا گذاشتید. خب اینجا هوشمند سازی ویلا و فضای باز راه حل های زیادی رو جلو رومون گذاشته. شما با چندین سناریو که از قبل تعریف کرده اید میتوانید وارد ویلای خود شوید. یکی از این راهها از طریق لوکشین شما اتفاق میافتد، شما با نزدیک شدن به ویلا لوکشین شما رو تشخیص می دهد و درب به صورت خودکار برایتان باز میشود. راه حل دوم از طریق تلفن همراه می باشد که دقیقا همان کار ریموت کنترل در را برایتان انجام میدهد و از طریق اپ می توانید درب را باز کنید. شما می توانید برای هوشمندسازی ساختمان اداری خود از این موضوع استفاده کنید. راه حل دیگر میتواند این سناریو باشد که هرگاه ماشینتان به جلوی پارکینگ رسید  با دوبار نور بالا زدن سنسورهای درب فعال شود و درب بصورت خودکار برایتان باز شود.

 

 

مصرف بهینه انرژی

 

مصرف بهینه انرژی

 

یکی دیگر از مزایای تکنولوژی هوشمند سازی ساختمان می باشد که از هدر رفت انرژی جلوگیری بعمل میاورد. برمیگردیم به مبحثی که در بالا بدان اشاره شد. شما یکبار هزینه هوشمند سازی می کنید ولی در طولانی مدت تمام قبوض مربوط به آب و برق را میتوانید مدیریت کنید و با مصرف بهینه توسط تکنولوزی این هزینه ها را به حداقل برسانید،علاوه بر اینها شما درحقوق ماهیانه ای که به باغبانتان میدهید نیز صرفه جویی کرده و در بلند مدت رقم چشمگیری را برای خود پس انداز می کنید.

 

ممنون که تا پایان مقاله ی تجهیزات هوشمند برای فضای باز با ما همراه بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت