yellowde

چطور کلید و پریزهای برق ساختمان را به وسیله هوشمند سازی ساختمان کم کنیم؟

چطور کلید و پریزهای برق ساختمان را به وسیله هوشمند سازی ساختمان کم کنیم؟

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

شاید شما هم جزء اون دسته از افرادی باشید که یه دیوار پر از کلید و پریز تو خونه دارند و برای خاموش و روشن کردن چراغهای خونه مجبورند یه مسافتی رو طی کنند تا به این کلیدها و پریزها برسند. در بیشتر مواقع هم ممکنه کلیدهای برق رو باهم اشتباه بگیرند و برق یه فضای دیگه از خونه رو خاموش و یا روشن کنند. این روزها با وجود آپارتمانهای بزرگ و چند خوابه تعداد سرخط های روشنایی در آپارتمان ها زیاد است و با وجود هالوژن ها و روشنایی های مختلف در این فضا ها بالطبع تعداد کلیدهای روشنایی هم زیاد است.
با توجه به مطالبی که به آن اشاره کردیم می‌توان گفت استفاده از کلید و پریزهای سنتی در خانه معایب زیادی را برای ساکنین به همراه دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

معایب کلید و پریز های سنتی

اشغال فضا

یکی از مهم ترین ایراداتی که می‌توان به کلید و پریزهای سنتی در ساختمان ها گرفت،اشغال فضا در ساختمان است.حتما برای بسیاری از شما پیش آمده که برای دکوراسیون خانه خود دچار مشکل شده‌اید . همیشه به دنبال یک دیوار ساده در خانه می‌گردید تا تابلوی دلخواه خود را در آنجا نصب کنید یا مثلا برای نصب تلویزیون برروی دیوار با وجود این کلید و پریزها فضای کافی و مناسبی پیدا نکردید.
برخی از معماران برای حل این مشکل تمام کلید و پریزها را در دیوار کنار درب ورودی تعبیه میکنند و تقریبا بیشتر این کلید و پریزها در آنجا قرار گرفته‌اند که همین هم مشکلات بسیاری را برای کاربر به همراه دارد.
همانطور که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم تجمع این کلید و پریزها در روی یک دیوار باعث اتلاف وقت و رفت و آمد ساکنین میشود.همینطور تعدد این کلیدها برروی یک دیوار باعث سردرگمی کاربران هم میشود.دیوارهای زشت و پر از کلید و پریز همیشه نارضایتی ساکنین را به همراه دارد.این روزها اکثریت مردم به دنبال سادگی هستند و معماری ساختمانها هم به این سمت و سو رفته است اماهنوز هم معایب و مشکلات زیادی را با خود به همراه دارد.

 

افزایش هزینه

از دیگر معایب استفاده از کلید و پریزها در ساختمان ‌ها را می‌توان هزینه نصب ونگهداری این کلید و پریزها عنوان کرد.نصب و نگهداری این کلید و پریزها هزینه زیادی را برای ساکنین ساختمان ها بهمراه خواهد داشت.همینطور در طولانی مدت هزینه تعمیر و نگهداری این کلید و پریزها برای ساکنین هزینه بر خواهد بود.تعداد بالای کلید و پریزها بالطبع هزینه بیشتری را هم در پی خواهد داشت.

کاهش ارزش معماری و دکوراسیون داخلی

این روزها معماری و دکوراسیون داخلی ساختمانها از اهمیت بسیاری برخوردار است.استفاده از این کلید و پریزها و در این حجم ارزش معماری و دکوراسیون داخلی ساختمان را به شدت کاهش می‌دهد.

حالا سوالی که پیش می‌آید این است که چطور میشود تعداد این کلید و پریزها را در ساختمان کم کرد و معایبی که به وجود می‌آورد را از بین برد؟

 

پاسخ به این سوال قطعا هوشمند سازی ساختمان و استفاده از کلیدهای هوشمند است. استفاده از کلیدهای هوشمند مزایای بسیاری برای ساختمان و ساکنین آن به همراه دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

مزایای کلید و پریزهای هوشمند

زیبایی

یکی از مهم ترین مزایایی که کلیدهای هوشمند در ساختمان دارند زیبایی است که به ساختمان می‌دهند.استفاده از تاچ پنل های مختلفی که در بازار وجود دارد به نوعی زیبایی خاصی را به محیط می‌دهد.تاچ پنل ها وکلیدهای هوشمند متفاوتی در بازار تولید شده‌اند که کاربران بر اساس دیزاین منزل خود میتوانند از آن استفاده کنند.کلیدها و تاچ پنل هایی با دیزاین کلاسیک ومدرن با رنگ های مختلف در بازار وجود دارند که بر اساس سبک و سیاق ساختمان می‌توان از آنها استفاده کرد.

مزایای کلید و پریزهای هوشمند
کنترل آسان

یکی از بزرگترین و مهمترین مزایای استفاده از کلیدهای هوشمند و یا تاچ پنل ها، کنترل آسان روشنایی در ساختمان است.کنترل سیستم روشنایی ساختمان از راه دور و از طریق موبایل و یا تبلت از طریق تاچ پنل ها امکان پذیر است.کنترل روشنایی و خاموش و روشن کردن لامپ ها از هر نقطه از خانه و یا حتی خارج از خانه و کیلومترها دور تر ازآن از طریق تاچ پنل های هوشمند امکان پذیر است.قطعا برای هرکدام از ما حداقل یکبار پیش آمده که از خانه خارج شدیم و در اواسط راه یادمان افتاده که برق های خانه را خاموش نکردیم.با استفاده از سیستم کنترل از راه دور این تاچ پنل های هوشمند به راحتی و در لحظه به راحتی می‌توانیم تمام لامپ ها را خاموش و روشن کنیم.

کنترل آسان کلید پریز هوشمند
صرفه جویی در انرژی

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از کلیدهای هوشمند در ساختمان صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش قبوض برق مصرفی در ساختمان است.از آنجاییکه که میتوان سناریوهای مختلفی را بر روی این کلیدهای هوشمند پیاده سازی کرد مصرف انرژی در ساختمان به حداقل خواهید رسید.با تنظیم روشنایی و تعریف ساعات مشخصی برای خاموش و روشن شدن لامپها صرفه جویی در مصرف برق و کاهش قبض مصرفی را بهمراه خواهد داشت.

نگهداری آسان

کلیدهای هوشمند در ساختمانها احتیاج به نگهداری کمتری نسبت به کلیدهای سنتی دارند .بنابراین باعث کاهش هزینه های نصب و نگهداری هم در آینده خواهند شد.

افزایش ارزش خانه

از مهم ترین مزایای کلیدهای هوشمند در ساختمان را می‌توان افزایش ارزش خانه دانست.با هوشمند کردن سیستم روشنایی ساختمان،ساختمان با افزایش قیمت مواجه خواهد شد که از لحاظ مالی برای ساکنین بسیار به صرفه خواهد بود.

جمع بندی

بطورکلی میتوان گفت که کلیدهای هوشمند در ساختمان زندگی روزمره را برای ساکنین راحتتر از همیشه خواهد کرد و مزایای زیادی را هم به همراه خواهد داشت.
این روزها و با توجه به عجین شدن زندگی همه مردم با تکنولوژی، ورود تکنولوژی به خانه ها برای ساکنین آن بسیار کارآمد و با ارزش است و راحتی و آسایش بسیاری را برای ساکنین خود به ارمغان می‌آورد.
اگر شما هم جزءآن دسته از افرادی هستید که از ظاهر و کارایی کلیدهای سنتی خانه خود کلافه شده اید با هوشمند کردن ساختمان خود،به راحتی میتوانید از مزایای آن بهره مند شوید.
شرکت هوشمند سازی ساختمان گوزن زرد با سابقه‌ی ده سال فعالیت در حوزه‌ی هوشمند سازی ساختمان آماده ارائه هرگونه خدمات هوشمند سازی ساختمان در سراسر کشور است.در صورت نیاز به مشاوره‌ی رایگان،اطلاعات تماس خود را در صفحه‌ی تماس با ما در سایت شرکت هوشمندسازی گوزن زرد قراردهید تا همکاران بخش فنی در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت