yellowde

آنتن مرکزی و ماهواره بر روی بستر فیبر نوری

IPTV چیست؟

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

امروز می خواهیم با هم بررسی کنیم آنتن مرکزی و ماهواره بر روی بستر فیبر نوری چیست؟

در واقع IPTV زیرساختی است که بر روی بستر فیبر نوری استفاده می‌شود و دارای کارایی و آپشن های زیادی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

آنتن مرکزی و ماهواره بر روی بستر فیبر نوری در بیمارستان

بریم تا یک داستان واقعی را مرور کنیم. همینطور که داشتم تو راهروهای بیمارستان بی هدف واسه خودم قدم می‌زدم به این فکر می‌کردم که چقدر محیط بیمارستان پر از انرژی منفیه و دلگیره. نه بیماران و نه همراهانشون هیچ سرگرمی تو این محیط ندارند.
مسلما وایب منفی بیمارستان به خاطر بستری بودن بیماران هست. ولی خب چرا نباید چند تا کار هوشمندانه برای تغییر جو و محیط این مراکز صورت بگیرد تا بیماران و همراهانشون روزهایی که در بیمارستان سپری می‌کنند با سختی کمتری همراه باشد.
استرس بیماری هم برای بیمار وجود داره و هم برای همراهانش. انجام یک سری کارها باعث می‌شه تا یکم از حال و هوای کسانی که مجبور به بودن توی اون محیط هستند بهترشود.
تقریبا همه‌ی ما در این شرایط قرار گرفتیم. تنها سرگرمی که تو اتاق های بیمارستان می‌شه پیدا کرد،یک تلویزیون داخلی با چندتا شبکه‌ی محدود است. که در بیشتر مواقع به خاطر همین مسئله خاموش است. بیماران و همراهانشون باید این شرایط رو بپذیرند و برای تمام روزهایی که در بیمارستان هستند این شرایط سخت رو تحمل کنند.

چندروزی که به عنوان همراه بیمار تو بیمارستان بودم لپ تاپ و کتابامو مدام باید با خودم می‌بردم و می‌آوردم تا بتونم ساعاتی که تو بیمارستان هستم رو یک جوری مفید و سرگرم کننده بگذرونم.
با توجه به شغلی که دارم، به نظرم یکی از مهمترین کارهای که در این زمینه می‌شود برای مکانهایی از این دست انجام داد استفاده از آنتن مرکزی و ماهواره برروی بستر فیبر نوری و استفاده از IPTV است. تا افرادی که در آنجا هستند بتوانند حداقل لحظاتی را بدون دغدغه و با آرامش سپری کنند. داشبورد تلویزیون هوشمند به گونه ای ساخته شده است که کاملاً قابل تنظیم است. بخش های قابل تنظیم داشبورد می توانند هر نوع سرویس سرگرمی (مانند تلویزیون، رادیو، VOD، موسیقی، بازی)، یا هر نوع محصول یا خدماتی که درهتل و یا بیمارستان وجود دارد را به میهمانان خود ارائه ‌دهند تا راحتی و آسایش بیشتری را در آنجا تجربه کنند.

IPTV در بیمارستان

 

ویژگی های آنتن مرکزی و ماهواره بر روی بستر فیبر نوری

لازم به ذکر است که موارد استفاده‌ی IPTV در ساختمانهای مسکونی،بیمارستانها و هتلها است.حتی می توان از آنتن مرکزی در هوشمندسازی ویلا انبوه هم استفاده کرد.

یکی از ویژگی‌ها، این است که شما دیگر مشکل پارازیت و یا نبود سیگنال را نخواهید داشت. IPTV از بستر اینترنت استفاده می‌کند و شما فیلم ها و برنامه‌ی تلویزیونی را می‌توانید با کیفیت بسیار بالایی تماشا کنید و لحظات خوبی را سپری کنید.

استفاده از IPTVبه شما امکان نصب سرور فیلم بصورت جداگانه برای هرواحد و اتاق را چه در ساختمانهای مسکونی چه هتل ها و بیمارستانها و حتی سازمان ها و ادارات را می‌دهد.
از دیگر موارد استفاده از IPTV این است که کاربر به راحتی می‌تواند علاوه بر دسترسی به محتوای صوتی و تصویری، به اینترنت وصل شود. غذا سفارش دهد.تاکسی بگیرد.از فروشگاههای مختلف خرید کند.کتاب صوتی گوش دهد.وضعیت آب و هوا را چک کند.به اخبار روز دنیا دسترسی داشته باشد و کارهایی از این قبیل را انجام دهد.
آنتن IPTV با استفاده از کابل UPT و همچنین با استفاده از پهنای باند اینترنت قادر به ارائه محتوای صوتی و تصویری است . با استفاده از اینترنت پرسرعت کاربر به راحتی می‌تواند در طول شبانه روز به تمام محتواهای صوتی و تصویری ،چه کانال‌های داخلی و چه کانال‌های خارجی دسترسی پیدا کند.

آنتن مرکزی و ماهواره بر روی بستر فیبر نوری در هتل ها

اگر کمی بیشتر در این مورد پیش برویم می‌بینیم که همین مشکل برای هتل ها هم وجود دارد.اکثر هتل ها دارای یک تلویزیون داخلی در هر اتاق با چند کانال محدود و نهایتا چند فیلم سینمایی محدود هستند.اگر مسافرین بخواهند لحظات با کیفیتی را سپری کنند یا باید لپ تاپ به همراه داشته باشند یا فلشی که فیلم های مورد علاقه شان در آن باشد.

صاحبین هتل ها و بیمارستان ها برای احترام به مشتری در این مراکز می‌توانند خدمات سرگرمی، ارتباطی و اطلاعاتی را به مهمانان خود از طریق IPTVبر بستر فیبر نوری ارائه دهند.که همین امر برایشان در آینده‌ی نزدیک ارزش افزوده نیز به همراه خواهد داشت.پس نتیجه می گیریم در انواع ساختمان و حتی در هوشمندسازی ساختمان اداری هم کاربرد دارند.

IPTV در هتل ها

آنتن مرکزی و ماهواره بر روی بستر فیبر نوری در ساختمان های مسکونی

در ساختمان های مسکونی هم برای ساکنین داشتن آنتن مرکزی و ماهواره بر روی بستر فیبر نوری بسیار ضروری و کارآمد است و ساکنین می‌توانند از مزایای آن استفاده‌ کنند . یکپارچه سازی بر بسترفیبر نوری امکان ارائه خدماتی همچون IPTV را نیز برای ساکنین ساختمان ها فراهم می‌کند.

مزایای آنتن مرکزی بر بستر فیبر نوری

در ادامه به طور کلی به مزایا و ویژگی‌هایی که آنتن مرکزی و ماهواره بر بستر فیبر نوری دارد می‌پردازیم:
1-یکی از مهم ترین ویژگی‌هایی که آنتن مرکزی و ماهواره بر روی بستر فیبر نوری دارد ،جلوگیری از اشغال فضای زیاد در ساختمانها است.با استفاده از آنتن مرکزی دیگر مشکلی در خصوص تعدد آنتها در پشت بام ها و همچنین شاهد زشتی فضا نخواهیم بود.

مزایای آنتن مرکزی بر بستر فیبر نوری
2-از دیگر مزایا و ویژگی های آنتن مرکزی می‌توان به دریافت و انتقال سیگنال با کیفیت بر روی گیرنده‌ها اشاره کرد.دیگر، کاربر شاهد وجود پارازیت و یا عدم داشتن سیگنال نخواهد بود.

3-هزینه‌ی تعمیرات و نگهداری در ساختمانهایی که دارای آنتن مرکزی بر روی بستر فیبر نوری هستند کمتر از ساختمانهایی است که در آن آنتن معمولی وجود دارد.
4-از دیگرمزایایی که آنتن مرکزی در اختیار کاربر خود می‌دهد این است که کاربر علاوه بر اینکه کانال های تلویزیونی را بدون کوچکترین سیگنال و با کیفیت بالا دریافت می‌کند .در عین حال تصاویر دوربین مدار بسته را هم می‌تواند بر روی همین بستر دریافت کند که آپشن بسیار خوبی برای ساکنین و کاربران در ساختمان‌ها است.
5- حذف ریسیور و گیرنده دیجیتال نیز از دیگر مزایای استفاده از آنتن مرکزی است.کاربر در صورت داشتن تلویزیون هوشمند دیگر نیازی به داشتن رسیور نخواهد داشت.
با توجه به توضیحاتی که درباره آنتن مرکزی و IPTV دادیم،می‌توان چنین نتیجه گرفت که تجهیز ساختمانهای مسکونی و بیمارستانها و هتل‌ها به این سیستم برای ساکنین و میهمانان ،دارای کارایی و مزایای بسیاری است.همچنین برای صاحبین این ساختمان ها هم دارای مزایای زیادی از جمله به همراه داشتن ارزش افزوده است .

کارشناسان شرکت هوشمندسازی ساختمان گوزن زرد با تجربه‌ی ده سال فعالیت در زمینه‌ی هوشمند سازی ساختمان،آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه هستند.در صورت داشتن هرگونه سوال با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.همچنین برای دریافت مشاوره‌ی رایگان اطلاعات تماس خود را در صفحه‌ی تماس با ما بگذارید تا کارشناسان شرکت در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت