yellowde

کلید ترموستاتیک خانه هوشمند چیست؟

کلید ترموستاتیک خانه هوشمند چیست؟

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

یکی از مهمترین اجزاء در هر خانه کلید ترموستاتیک است، در ابتدا می خواهیم با هم بررسی کنیم کلید ترموستاتیک خانه هوشمند چیست؟ و سپس به نکات عمیق تر بپردازیم. بریم تا با این ویژگی جذاب فرآیند هوشمند سازی ساختمان آشنا شویم.
در واقع ترموستات، کنترل دمای خانه را بر عهده دارد. به عبارتی تنظیم گرمایش و سرمایش خانه بر عهده ترموستات است. با تنظیم کلید ترموستات شما به راحتی می‌توانید دمای محیط خانه را به مطلوب ترین دمای ممکن برسانید.خب سوال دیگری که پیش می‌آید این است که کلید ترموستات هوشمند چه مزایا و ویژگی‌هایی نسبت به کلید ترموستات سنتی دارد .
در ادامه مقاله به این موضوع می‌پردازیم که کلید ترموستات هوشمند چه ویژگی و مزایایی را دارد و چگونه به کاربر خود کمک می‌کند تا زندگی راحت تری را نسبت به قبل تجربه کند.

ویژگی های کلید ترموستات هوشمند

 

ویژگی های کلید ترموستات هوشمند

 

از مهم ترین ویژگی‌های کلید ترموستاتیک هوشمند باید به کاهش مصرف انرژی در خانه اشاره کرد. یکی از مهم ترین مزایایی که برای تمام کاربران جذاب و کارآمد است. کلیدهای ترموستاتیک هوشمند با تنظیم خودکار دمای محیط مصرف انرژی را در خانه به حداقل می‌رسانند. همین امر در نهایت باعث کاهش قبوض مصرفی می‌شود. بیشتر مردم به دنبال کاهش قبوض مصرفی خود در طول سال هستند و چه چیزی بهتر از استفاده از کلید ترموستاتیک هوشمند برای رسیدن به این هدف.

میزان مصرف انرژی کلید ترموستات خانه هوشمند

از دیگر ویژگی‌های کلید ترموستاتیک هوشمند می‌توان به بررسی میزان مصرف انرژی اشاره کرد، کلید ترموستاتیک هوشمند میزان مصرف انرژی را بررسی می‌کند. و شما به راحتی می‌توانید میزان مصرف انرژی در طول روز را کنترل کنید.

کنترل از راه دور کلید ترموستات

یکی از جذاب ترین ویژگی کلید ترموستاتیک هوشمند کنترل از راه دور و از طریق موبایل و یا تبلت می‌باشد. برای بسیاری از ما پیش آمده است که درفصل زمستان در حال رفتن به ویلای مان هستیم و یا در حال برگشت از سفر به خانه. در طول مسیر مدام دغدغه این را داریم که دمای ویلا و یا خانه پایین است و چند ساعتی طول می‌کشد تا دمای محیط به حد مطلوب برسد. وضعیت برای خانواده‌هایی که دارای فرزند کوچک و یا بیمار هستند، کمی دشوارتر هم هست. کلید ترموستاتیک هوشمند به راحتی می‌تواند این مشکل را برای شما هموار کند. شما به راحتی می‌توانید از راه دور و قبل از رسیدن به خانه و یا ویلا سیستم گرمایشی را فعال کنید و به محض رسیدن از تعطیلات خود به بهترین نحو استفاده کنید. در چنین شرایطی دیگر کمترین نگرانی از بابت دمای محیط نخواهید داشت.

تنظیم دمای خودکار

از دیگر ویژگیهای کلیدهای هوشمند ترموستاتیک می‌توان به تنظیم دمای خودکار اشاره کرد.

به این معنی که شما دمای مطلوب خود را برای سیستم تعریف می‌کنید و سیستم به صورت خودکار عمل می‌کند و دمای محیط را تنظیم می‌کند تا به دمای مطلوب و مدنظر شما برسد.

کنترل دمای محیط با سنسورهای حرکتی از دیگر آپشن های خانه هوشمند برای کاربران آن است. قطعا برای شما پیش آمده که با عجله از خانه خارج شده‌اید و برای مثال فراموش کردید تا سیستم سرمایش خانه را خاموش کنید. یکی از آپشن‌های پیش رواین است که شما از راه دور و بوسیله تلفن هوشمند و یا تبلت خود سیستم سرمایش را خاموش کنید.

کنترل تردد با کلید ترموستات خانه هوشمند

 

کنترل تردد با کلید ترموستات خانه هوشمند

 

آپشن دیگر این است که خود کلید ترموستات هوشمند توسط سنسورهای حرکتی متوجه خروج شما از منزل می‌شود و به صورت خودکار سیستم سرمایش را غیر فعال و خاموش می‌کند.

از دیگر آپشن‌های کلید ترموستاتیک هوشمند می‌توان به قابلیت سناریو نویسی آن اشاره کرد. به راحتی می‌توان سناریوهای مختلفی را برایشان تعریف کرد و کلید ترموستاتیک هوشمند بر اساس آنها عمل می‌کند.به عنوان مثال در طول روز دمای محیط یک درجه خاصی باشد و در طول شب یک دما.

قابلیت سینک شدن

کلیدهای ترموستاتیک هوشمند قابلیت سینک شدن با سایر دستگاههای هوشمند در خانه را دارند. کاربر به راحتی می‌تواند از طریق این کلید هوشمند به سایر دستگاههای هوشمند خانه دسترسی پیدا کند. کنترل سیستم روشنایی خانه،سیستم سرمایش و گرمایش،ثبت زمان ورود و خروج کاربر،باز و بسته کردن پرده و … از دیگر قابلیت هایی است که کلید هوشمند ترموستاتیک در اختیار کاربر خود قرار می‌دهد.

یکی دیگراز جذابیت های کلید ترموستاتیک هوشمند، این است که از طریق هوش مصنوعی برنامه ، الگوی دمای دلخواه شما را در طول روز یاد می‌گیرد و بعد از یک مدتی بر اساس الگوی رفتاری شما عمل می‌کند. در اینصورت دیگر نیاز نیست تا شما مدام در حال تعیین دمای مطلوب محیط خانه باشید. سیستم به صورت اتومات دما را براساس سلیقه و نیاز شما تنظیم می‌کند.

امروزه و در عصر دیجیتال همه‌ی ما تمام کارهای روزمره خود را توسط موبایل و اینترنت انجام می‌دهیم و دسترسی داشتن به دستگاههای موجود در خانه از طریق اینترنت بسیار جذاب و کاربردی است. کلیدهای ترموستاتیک هوشمند با قابلیت دسترسی به اینترنت،امکان کنترل از طریق موبایل و تبلت و دستیار صوتی را به کاربر خود می‌دهد.

در زمان قطعی اینترنت کلید ترموستات هوشمند چگونه عمل می کند؟

 

در زمان قطعی اینترنت کلید ترموستات هوشمند چگونه عمل می کند؟

 

خب در اینجا ممکن است برای برخی این سوال پیش بیاید که در زمان قطع بودن اینترنت سیستم دچار مشکل می‌شود و کارایی خود را از دست می‌دهد. برای پاسخ به این سوال باید گفت که کلید ترموستاتیک هوشمند علاوه بر اتصال به وای فای ،امکان کنترل دستی را هم به کاربر خود می‌دهد. در صورت بروز هرگونه مشکلی در این زمانها، کاربر به راحتی می‌تواند به صورت دستی سیستم را کنترل نماید.

کلید ترموستاتیک هوشمند مناسب برای انواع سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی مثل:کولر آبی،گرمایش از کف،فن کوئل،داکت اسپیلت،پکیچ و رادیاتور می‌باشد.

قفل کودک

قفل کودک از دیگر مزایای این کلیدهای ترموستاتیک هوشمند است.خانواده‌هایی که دارای کودک هستند با استفاده از این آپشن با خیال راحت می‌توانند از این کلیدها استفاده کنند و نگران این نباشند تا کودک خود ناخواسته خللی در سیستم هوشمند خانه ایجاد کند.

نشانگر دمای محیط

همچنین این کلیدهای ترموستاتیک هوشمند دارای نشانگر دمای محیط هستند و کاربر با یک نگاه می‌تواند متوجه دمای محیط خانه شود.

در نهایت ،کلید ترموستاتیک هوشمند قابلیت تنظیم نور صفحه پنل را دارد. به این صورت که نورصفحه در شب کم می‌شود تا کاربر اذیت نشود و درطول روز به حالت عادی خود بر می‌گردد. از کلیدهای ترموستاتیک هوشمند در خانه‌های مسکونی،ادارات،هتل‌ها،بیمارستانها و مکانهایی از این دست می‌توان استفاده کرد.

شرکت هوشمند سازی گوزن زرد با ده سال فعالیت در این حوزه، آماده‌ی ارائه کلیه خدمات هوشمند سازی ساختمان است.در صورت داشتن هرگونه سوال در ارتباط با کلید ترموستاتیک خانه هوشمند چیست؟ و یا مشاوره‌ی رایگان با همکاران ما در شرکت تماس بگیرید .یا اطلاعات تماس خود را در صفحه تماس با ما بگذارید تا کارشناسان شرکت در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت