yellowde

پارکینگ هوشمند

پارکینگ هوشمند

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

 

سلام کاربر عزیز گوزن زرد. امروز می خواهیم با هم راجب به پارکینگ هوشمند و ویژگی های بی نظیری که به منزل یا سازمان شما می دهد صحبت کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا با این ویژگی های بی نظیر همراه باشید. همینطور اگر نیاز به مشاوره در این زمینه داشتید کافیه با کارشناسان شرکت هوشمندسازی ساختمان گوزن زرد تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

ابتدا بریم تا با انواع پارکینگ هوشمند آشنا بشویم.

سیستم پارکینگ هوشمند، هم برای ساختمان های مسکونی و هم برای ساختمان‌های اداری و پارکینگ های عمومی در سطح شهر و همچنین برای بیمارستانها و ادارات و غیره بسیار کارآمد میباشد. امروزه زندگی همه ی ما با تکنولوژی عجین شده و کمک بسیار زیادی برای رفاه حال ما می‌باش.د هوشمند بودن پارکینگ ها نیز تاثیر بسزایی بر روی کیفیت زندگی و راحتی هرکدام از ما میگذارد. بنابراین شرکت خانه ی هوشمند گوزن زرد در این مسیر به شما کمک میکند تا پارکینگ محل سکونت و یا سازمانها و ادارات دولتی و پارکینگ های عمومی را از حالت سنتی خارج کرده و به تکنولوژی هوشمند تجهیز نمایید.

پارکینگ هوشمند ساختمان مسکونی و ادارات

 

پارکینگ هوشمند ساختمان مسکونی و ادارات

 

در مجتمع های بزرگ و همچنین ادارات دولتی، ورود و خروج ساکنین و کارکنان همیشه با مشکلاتی همراه می باشد. همیشه بایستی چندین نگهبان در جلوی درب ورودی حاضر باشند تا ورود و خروج اهالی و کارکنان شرکت ها را کنترل کنند و از ورود افراد دیگر جلوگیری به عمل بیاورند. در حالیکه با هوشمند کردن پارکینگ ها، نه تنها نیروی انسانی حذف می شود بلکه ورود و خروج ماشین ها با تگ هایی که بر روی آنها نصب شده و یا حتی سناریوی های دیگری که در ادامه بدان اشاره می‌شود صورت می‌گیرد. معمولا در فرآیند هوشمندسازی ویلا از این روش استفاده می شود.

در منازل مسکونی می‌توان سناریو را چنین تعریف کرد، که به عنوان مثال: با نزدیک شدن ماشین به پارکینگ و با تشخیص لوکیشن ماشین درب به صورت خودکار باز شود. یا می توان سناریو را چنین نوشت تا به عنوان مثال با زدن 2 یا 3 نور بالا سنسورهایی که برروی درب پارکیینگ نصب شده اند ماشین را تشخیص داده و درب را باز کند. همچنین این سناریو را همزمان میتوان برای چندین کاربر تعریف کرد که بتوانند وارد  پارکینگ شوند.

پارکینگ هوشمند برای زمان هایی که برق رفته است نیز بسیار کارآمد میباشد. برای بسیاری از ما پیش آمده که کار بسیار واجبی خارج از منزل داریم و به یکباره برق میرود و درب پارکینگ باز نمیشود. در این زمانها تکنولوژی هوشمند به کمک ما آمده و با سنسورهای قطعی برق به راحتی می تواند برق اضطراری را فعال کرده و درب پارکینگ بازشود.

در پارکینگ های خانه های مسکونی و یا ادارات که ماشینهای مشخصی به صورت روزانه در پارکینگ ها تردد می کنند. تگ هایی را بروی ماشین نصب می کنند تا در هنگام ورود و خروج، درب با تشخیص تگ ها به صورت اتوماتیک برایشان باز شود. تا ماشین ها بتوانند در جای مخصوص خود، ماشین شان را پارک نمایند و خیالشان از بابت امنیت پارکینگ و ماشینشان راحت باشد. برای هوشمند سازی ساختمان اداری ، هوشمند بودن پارکینگ بسیار حائز اهمیت است.

 

پارکینگ عمومی

 

پارکینگ هوشمند عمومی گوزن زرد

 

با رشد و افزایش جمعیت در شهرهای کوچک و بزرگ و همچنین رشد استفاده از ماشین های شخصی به جای وسایل حمل و نقل عمومی همواره در شهرهای بزرگ با کمبود جا برای پارک  کردن خودروها مواجه هستیم. در بیشتر مواقع پارکینگها با وجود ماشینهای زیادی که در طول روز به آنجا میروند دچار مشکلات زیادی هستند و دارای چالش های زیادی در خصوص جای پارک و غیره هستند. صف های طولانی پارکینگ های عمومی، راهنمایی های گاه و بیگاه پرسنل و نگهبان پارکینگ ها همگی باعث هدررفت وقت و انرژی مردم و سردرگمی نگهبانانی که در این پارکینگ ها مشغول به کار هستند می شود.

در پارکینگ های سنتی قبض ورود و خروج به صورت دستی تحویل راننده ها می شود که همین امر دردسرهایی را برای رانندگان به همراه دارد. گم کردن قبض پارکینک این روزها بسیار رایج بوده و ثابت کردن اینکه ماشین پارک شده متعلق به شما می باشد سخت و طاقت فرسا و همچنین بسیار زمان بر میباشد. ولی در پارکینگ های هوشمند این مشکل به صورت جدی حل شده است و با استفاده از دوربین هایی که در محل نصب می شود عکس از پلاک و خود ماشین  گرفته و اطلاعات ماشین و سرنشین ثبت میشود. در این سیستم دیگر خبری از صف های طولانی پارکینگ نمی باشد و ماشینها به سرعت وارد پارکینگ شده و به جاهایی خالی پارک هدایت می شوند. همچنین ممکن است کاربری قبل از مراجعت به پارکینگ از طریق اپلیکیشن، محل پارک و مدت زمانی که به پارکینگ احتیاج دارد را رزرو کرده باشد. که این امر در دنیای پر از هرج و مرج امروزی بسیار کارآمد میباشد. و در وقت و انرژی مردم بسیار صرفه جویی به عمل می آید. همینطور ذکر این نکته ضروریست برای هوشمند سازی ساختمان و  پارکینگ خود می توانید از محصولات اورویبو استفاده کنید.

احتساب هوشمند زمان استفاده از پارکینگ هم بسیار قابل ملاحظه و توجه می باشد. در پارکینگ های که به صورت سنتی اداره میشوند، این امر بسیار زمان بر و گیج کننده می باشد و هزینه ها معمولا کم و زیاد حساب می شوند. همین امر باعث ضرر به استفاده کنندگان از پارکینگ و همزمان صاحبین پارکینگ های عمومی می باشد. ولی در پارکینگ های هوشمند لحظه ی ورود و خروج ماشینها بصورت لحظه ای و دقیق ثبت می شوند و همزمان هزینه ی پارکینگ هم بصورت دقیق محاسبه میشود.

در پارکینگ های سنتی از آنجایی که ورود و خروج ماشینها بصورت دستی ثبت میشوند، مشکلات زیادی را بهمراه خود دارد. به عنوان مثال سرقت هایی که از ماشینها می شود و یا صدماتی که به ماشینها وارد می شوند هیچ کدام براحتی قابل پیگیری نمیباشد. در حالیکه در پارکینگ مجهز به تکنولوژی هوشمند دیگر با چنین مشکلاتی سرو کار نداریم. با وجود دوربینها و عکس هایی که از ماشینها هنگام ورود و خروج گرفته میشود تمام این مشکلات قابل رصد و ردیابی هستند. و آمار دقیق و قابل استنادی از ماشینهایی که در حال تردد در پارکینگ ها هستند ارایه می دهد.

یکی دیگر از مشکلاتی که همیشه در خصوص پارکینگ های سنتی وجود دارد، سردرگمی رانندگان ماشین ها برای پیدا کردن جای خالی در پارکینگها و اتلاف وقت و انرژی می باشد. همچنین این امر باعث هرج و مرج در پارکینگ ها و ایجاد ترافیک و بی نظمی در پارکینگ می شود. ولی در پارکینگ های مجهز به تکنولوژی هوشمند، دیگر با چنین مشکلاتی روبرو نمی باشیم. نظم حاکم بر پارکینگ باعث می شود به راحتی با ورود ماشین به پارکینگ از طریق حسگرها راننده راهنمایی شود و در جای پارک خالی به راحتی و بدون اتلاف وقت انرژی ماشین خود را پارک کند.

در پارکینگهای سنتی از آنجاییکه ورود و خروج ماشینها تقریبا بدون حساب و کتاب می باشد در بیشتر مواقع ممکن است ماشینها از حواس پرتی نگهبان پارکینگ سواستفاده کرده و بدون دادن هزینه از پارکینگ خارج شوند. همین باعث متضرر شدن مالک پارکینگ می شود. درحالیکه در پارکینگ هوشمند دیگر این مشکلات وجود ندارد و تا زمانیکه ماشینی هزینه ی پارکینگ را تسویه نکرده باشد اجازه ی خروج از پارکینگ به آن داده نمی شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت