yellowde

قیمت هوشمند سازی ساختمان چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت هوشمند سازی ساختمان چگونه محاسبه می‌شود؟

آخرین پروژه‌های ما!

سرفصلهای مهم!

قیمت هوشمند سازی ساختمان چگونه محاسبه می‌شود؟ همانطور که می‌دانید این روزها تکنولوژی با زندگی همه مردم و علی الخصوص نسل z گره خورده است و همین تکنولوژی پای خود را به ساختمانهای مسکونی و اداری هم باز کرده است.
بنابراین روز به روزبه تعداد افرادی که ساختمان خود را به تکنولوژی هوشمند مجهز می‌کنند، افزوده می‌شود.خب،کسانی که قصد هوشمند سازی ساختمان خود را دارند، بعد از تحقیق و بررسی درباره خانه هوشمند و مزایا و ویژگی هایی که دارد به دنبال قیمت این تجهیزات هستند.

یکی از سوالاتی که کارفرمایان محترم همواره از کارشناسان فنی شرکت می‌پرسند، درباره‌ی نحوه محاسبه قیمت هوشمند سازی ساختمان هایی است که قصد هوشمند کردن آن را دارند. اینکه چطور و بر اساس چه معیارهایی هوشمند سازی یک ساختمان توسط کارشناسان شرکت هوشمند سازی برآورد می‌شود.
بنابراین،با توجه به اینکه این سوال،سوال مهمی است و ممکن است شما هم به دنبال جواب آن باشید،تصمیم گرفتیم تا در قالب یک مقاله به بررسی نحوه‌ی محاسبه قیمت هوشمند سازی ساختمان توسط شرکتهای هوشمند سازی بپردازیم.

ساختمان هوشمند چیست؟

ساختمان هوشمند را می‌توان یکی از مهم ترین دستاوردهای تکنولوژی در عصر حاضر دانست. عجین شدن زندگی مردم با تکنولوژی و استفاده‌ی مداوم و روزانه آنها از تکنولوژی باعث شده تا بسیاری از مردم به سمت هوشمند کردن ساختمانهایی که در آن زندگی می‌کنند و یا حتی مشغول به کار هستند،کشیده شوند.
ساختمان هوشمند امکان کنترل و مدیریت کلیه تجهیزات ساختمان را از راه دور برای کاربر فراهم می‌کند. که همین مسئله برای ساکنین بسیار جذاب و در عین حال بسیار کاربردی است.
در ساختمانهای هوشمند از تکنولوژی اینترنت اشیا،سنسورها و دستگاههای هوشمند برای جمع آوری اطلاعات و داده ها،برای مدیریت عملکرد ساختمان، استفاده می‌شود .همین امر باعث می‌شود تا کاربر از راه دور قادر به کنترل تجهیزات هوشمند خانه خود از طریق تلفن همراه و یا تبلتش شود.
خب حالاکه با مفهوم ساختمان هوشمند بطور کلی آشنا شدیم بهتر است کمی هم درباره نحوه محاسبه قیمت هوشمند سازی بدانیم.

نحوه محاسبه قیمت هوشمند سازی ساختمان

 

نحوه محاسبه قیمت هوشمند سازی ساختمان 

 

متراژ ساختمان

برخی معتقدند که متراژ ساختمان در محاسبه قیمت تاثیرگذار است اما باید بگوییم که متراژ ساختمان تاثیر چندانی در محاسبه قیمت هوشمند سازی ندارد.

پنل ها

یکی از مهمترین عوامل در محاسبه قیمت هوشمند سازی ساختمان پنل هایی است که در آن استفاده می‌شود.پنل هوشمند به کاربر امکان کنترل کلیه تجهیزات خانه هوشمند را می دهد.پنل های مختلفی در بازار با ابعاد مختلف و قیمتهای متفاوت وجود دارد.برخی از این پنلها بصورت تاچ و لمسی هستند که بالطبع قیمت بالاتری هم نسبت به پنل های معمولی دارند.
بنابراین، با توجه به خواسته ها ونیازهای کاربران در محیط خانه و کارشان تعداد این پنل ها و همینطور مدل و ابعادشان مشخص می‌شود.

تعداد سرخط های سیستم روشنایی

مورد بعدی تعداد سرخط های روشنایی در ساختمان است، یکی از عواملی که بر محاسبه قیمت هوشمند سازی تاثیر دارد.

نوع تجهیزات

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت هوشمند سازی ساختمان نوع تجهیزاتی است که در پروژه استفاده می‌شود.اینکه تجهیزات هوشمند چه برندی هستند و یا حتی درکدام کشور ساخته شده اند در قیمت نهایی هوشمند سازی پروژه تاثیر گذار است.

سیستم سرمایش و گرمایش

یکی از دیگر موارد تاثیر گذار در محاسبه قیمت نوع سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان است،اینکه سیستم داکت اسپلیت باشد یا سیستم گرمایش از کف و یا هر سیستم دیگری تاثیر مستقیم در قیمت هوشمند سازی ساختمان خواهد داشت.تعداد ومدل سیستم های سرمایش و گرمایش در نحوه قیمت گذاری موثر هستند.
بطور کلی باید گفت که برای یک ساختمان سه خوابه فول امکانات قیمت هوشمند سازی فول که شامل سیستم امنیتی،قفل ودستگیره هوشمند،تاچ پنل،سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند است، بین 1000 دلار تا 2000 دلار تخمین زده می‌شود.ولی بازهم اینکه تمام این تجهیزات از چه برندی باشند و ساخت کدام کشور تاثیر مستقیم بر روی قیمت نهایی خواهد داشت.
با توجه به توضیحاتی که در بالا داده شد مراحل محاسبه قیمت هوشمندسازی ساختمان نیز بدین صورت خواهد بود:

بررسی نیازها و خواسته‌ی مشتریان

درابتدا و در این مرحله طی جلسه ای بین کارفرما و کارشناسان شرکت هوشمند سازی خواسته ها و نیازهای کارفرما بررسی می‌شود تا بر اساس نیازهای مشتری، کارشناسان بتوانند تجهیزات مربوطه را معرفی کنند.
انتخاب تجهیزات و تکنولوژی مناسب بر اساس نیازها
مرحله بعدی انتخاب تجهیزات و معرفی به کارفرما از طرف تیم کارشناسان فنی شرکت هوشمند سازی ساختمان خواهد بود.

تخمین هزینه های مربوط به تجهیزات و نصب آنها

بعد از انتخاب تجهیزات هوشمند سازی به صورت کلی هزینه ها تخمین زده می‌شود و به کارفرما اعلام میشود.

ارائه پیش فاکتور به مشتری

مرحله بعدی ارائه پیش فاکتور به کارفرماست
درصورت توافق بین شرکت و کارفرما،عقد قرارداد و شروع به کار
درنهایت و با توافق طرفین، قرارداد عقد می‌شود و تیم فنی شرکت مشغول کار خواهند شد.
با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات خانه هوشمند، شرکت های زیادی به تولید و تجهیز این محصولات هوشمند مشغول هستند.
در ایران هم شرکت های بسیاری با برندهای مختلف در زمینه هوشمند سازی ساختمان مشغول بکار هستند.
شرکت گوزن زرد یکی از همین شرکتهای هوشمند سازی ساختمان است که با ده سال فعالیت در حوزه هوشمند سازی با برندهای مطرح دنیا همکاری دارد.اگر شما هم قصد هوشمند سازی ساختمان خود را دارید با مراجعه به وبسایت شرکت گوزن زرد ،اطلاعات تماس خود را در صفحه تماس با ما بگذارید تا کارشناسان شرکت در اولین فرصت با شما تماس بگیرند .
همچنین برای آشنایی با انواع برندهای هوشمند سازی و نحوه کار آنها می‌توانید از شوروم شرکت گوزن زرد بازدید کنید تا با تست محصولات از نزدیک ، بهترین تصمیم را برای ساختمان خود بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مطالب سایت